کانال تلگرام

این سایت متعلق به شرکت سها طوس (www.sohatoos.com) می باشد.
 • 16:55

  تهران

 • 13:25

  لندن

 • 16:25

  دبی

 • 20:25

  شانگهای

 • 15:25

  ترکیه

اقامت و مهاجرت به لهستان

exclamation point

اقامت و مهاجرت به لهستان

برای مهاجرت به لهستان راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی لهستان از طریق ثبت شرکت در لهستان و در نهایت ویزای کار در لهستان می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل در لهستان ، شرایط مهاجرت به لهستان از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک در لهستان اشاره کرد.

قانون مهاجرت مستلزم آن است که اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستند و شما قصد اقامت در جمهوری این کشور برای بیش از ۹۰ روز متوالی  را دارید و یا اگر شما می خواهید به انجام فعالیت های کسب و کار و یا کار در این کشور بپردازید،  سپس شما باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. این قانون در حال حاضر سه زمینه اصلی برای انجام این کار را فراهم می کند: شروع یک کسب و کار در لهستان، گرفتن آموزش و پرورش و یا گرفتن یک کار همه نیاز به ویزای مخصوص به خود دارند.

 

اجازه و اخذ اقامت در لهستان

اجازه اقامت به طور معمول به شهروندان اتحادیه اروپا که برنامه کار آنها در لهستان بیش از ۱۲ ماه است تعلق می گیرد، شما بایستی مدرک بیمه بهداشتی و منابع کافی برای حمایت از خود در این کشور بدون توسل به بودجه عمومی ارائه دهید. اجازه ها و پروانه ها به طور معمول برای یک دوره اولیه از ۵  سال صادر و برای شرایط بیشتر  ۵ سال تجدید پذیر است. اجازه اقامت موقت  برای شهروندان اتحادیه اروپا که قصد کار و یا خود اشتغالی برای یک دوره ۱۲ ماه در لهستان را دارند صادر می شود. اعضای خانواده نیز تحت این مجوز پوشش داده می شوند. درخواست برای اجازه اقامت باید به مقامات محلی منطقه اداری که فرد در نظر دارد در آن  بماندن ارسال شود، اسناد سفر و یا دیگر اسناد تایید هویت و ملیت متقاضی، شواهدی که ثابت کند فرد یک پیشنهاد کار و یا قرارداد کار در لهستان دارد، و اسناد و مدارک تایید شده برای متقاضی اصلی، مانند گواهی ازدواج و تولد بایستی به آن پیوست شود.

 

اقامت و مهاجرت کاری به لهستان

شهروندان ایرلند، سوئد و بریتانیا مجاز به کار در لهستان بدون نیاز به اخذ مجوز کار می باشند (ویزای اقامت به منظور اشتغال) برای آنها صادر می شود. با این حال، در پیوستن به اتحادیه اروپا لهستان شرایط انتقالی بر اشتغال در لهستان برای اتباع اتریش، بلژیک، دانمارک، فنلاند، فرانسه، یونان، اسپانیا، ایسلند، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، هلند، آلمان، نروژ، پرتغال و ایتالیا برای کار کردن هنوز هم نیاز به درخواست مجوز دارند. یکی از روش های مهاجرت به لهستان از طریق کار و اخذ ویزای کار می باشد. از جمله راه های این مورد مهاجرتی مهاجرت به لهستان از طریق تخصص می باشد.

 

وضعیت کار در لهستان

اتباع کشورهای دیگر برای اخذ ویزای اقامت به هدف اشتغال، از کنسول لهستانی در کشور خود، بایستی با ارائه گواهی وعده کار معتبر برای اخذ ویزا اقدام کنند. این گواهی باید اول توسط کارفرمای آینده از دفتر کار محلی به دست آید. ویزای اقامت به هدف اشتغال تنها برای حداکثر یک سال صادرمی شود، اما قابلیت تمدید دارد.

در صورت صدور مجوز کار، اولویت با شهروندان اتحادیه اروپا بیش از شهروندان دیگر کشورها داده می شود، در حالی که شغل خاصی در بخش دولتی برای اتباع لهستانی تنها مقدور می باشد.

یک تبعه خارجی از یک کشور غیر عضو در اتحادیه اروپا حق دارد برای انجام کار در جمهوری لهستان بر اساس مجوز کار قانونی خود در این کشور ساکن شود و به کار بپردازد بر اساس:

ویزا

ویزای شنگن و یا یکی دیگر از اسناد اقامت صادر شده توسط یک کشور دیگر عضو منطقه شنگن؛

اجازه اقامت موقت بدون ویزا برای برخی افراد.

 

مهاجرت تحصیلی به لهستان

اگر شما می خواهید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید، نیاز است الزامات خاصی را فراهم کنید. اما دلسرد نشوید! این الزامات پیچیده تر از قوانین کشور خود شما نیست. فراموش نکنید که مشاوران ما آماده کمک به شما در هر زمان در رابطه با تحصیل در لهستان هستند.

اول از همه، شما نیاز به فارغ التحصیل از مدرسه خود دارید، که شما را قادر به ادامه تحصیل در سطح دانشگاهی می کند. در مرحله دوم، شما نیاز به مجوز اقامت قانونی خود در این کشور برای دوره تحصیلی خود دارید. ثالثا، شما باید پس از طی کردن موارد بالا یک گواهی از بهداشت و ایمنی خود را اراسال کنید. در نهایت، بسته به زبانی که شما مایل به تحصیل در آن هستید، شما نیاز به ارائه یک گواهینامه تایید شده از دانش خود در یک سطح و مهارت زبان هستید، این مدرک بایستی در رابطه با زبان انگلیسی یا لهستانی باشد.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی لهستان

سفارت لهستان به دانش آموزان کمک می کند تا ویزای دانشجویی این کشور خود را دریافت کنند. روش اخذ ویزا ممکن است بسته به کشور شما متفاوت باشد. با این حال، برخی از موارد مورد نیاز برای همه کشورها عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا را پر کنید
 • پاسپورت معتبر
 • نامه رسمی پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه معتبر در این کشور
 • رزومه کوتاه
 • گواهی اخذ دیپلم
 • مدارک و شواهد که مهارت زبان شما را نشان دهد این مدرک بسته به زبانی است که قرار است شما با آن به تحصیل بپردازید.
 • تایید داشتن بودجه لازم برای مطالعه و زندگی در لهستان
 • بیمه سلامت
 • یک عکس

اگر شما می خواهید الزامات مورد نیاز بیشتری برای درخواست ویزا از این کشور بدانید بهتر است با سفارت این کشور یا موسسه ما تماس حاصل فرمائید.

 

قوانین ثبت شرکت در لهستان

دولت لهستان اجازه را به افراد خارجی میدهد که فعالیت های کسب و کار خود را در این کشور تحت قانون حقوقی شهروندان لهستانی انجام دهند . این قانون برای سرمایه گذاران خارجی از کشور های عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا و دیگر سرمایه گذاران این اجازه را داده است کسب و کار خود را در لهستان راه اندازی کنند و بتوانند اجازه اقامت و اجازه کار را دریافت کنند.

انواع ثبت شرکت در لهستان

۱ – شرکت با مسئولیت محدود از رایج ترین انواع شرکت های تجاری در لهستان است . اعضای هیئت مدیره این شرکت میتوان از یک یا چند نفر تشکیل شود و شرکت باید مالیات بر درآمد شرکت را حتما پرداخت کنند و همچنین مالیات برارزش افزوده را نیز باید حتما تسویه کنند این نوع از شرکت محبوب ترین هاست که با حداقل سرمایه قابل تاسیس است و اولین گام برای ترکیب یک شرکت با مسئولیت محدود لهستانی تهیه اساسنامه در قالب و به ثبت رساندن در دفتر اسناد رسمی است در اساسنامه باید اطلاعات کلی در مورد شرکت ماندد نام کسب و کار ، اهداف شرکت ، مقدار حاوی سرمایه و ارزش اسمی سهام مشخص شود و اطلاعات در مورد سهام داران و هئیت مدیره و نیز اسناد اختلاط شرکت باید به ثبت رسیده باشد . سهام داران مسئول تعهدات شرکت میباشند با این حال به میزان سرمایه گذاری که انجام دادهاند باید پاسخ گو باشند

۲ – شرکت های سهامی در لهستان ، که اغلب برای کسب و کار های بزرگ در لهستان و توسط یک یا چند نهاد حقیقی و یا حقوقی تاسیس میشود واین شرکت متشکل از یک هیئت مدیره و یک هیئت نظارت اجرایی بر این هیئت مدیره است و بر مالیات بردرآمد و مالیاتبرارزش افزوده شرکت نیز نظارت میکند و این شرکت باید در دادگاه ملی لهستان به ثبت رسیده باشد افرادی که در اتحادیه اروپا حضور دارند و همچنین خارجی هایی که خارج از اتحادیه اروپا هستند میتوانند با شرایط خاصی این نوع شرکت ها را در لهستان به ثبت برسانند و اقامت لهستان را بدست بیاورند و سهام داران به اندازه آورده خود مسئول هستند و سهام سهامداران در بورس اوراق بهادار عرضه شود و قیمت گذاری شود

۳ – شرکت های مشارکت مدنی در لهستان ، این نوع شرکت برای کسب و کار های کوچک در لهستان طراحی شده است که توسط دو نهاد حقیقی و یا حقوقی میتواند تشکیل شود و تنها شرکا باید شراکت نامه  خود را در دادگاه ملی لهستان به ثبت برسانند و دارایی های چه منقول و یا چه غیر منقول آنها مشخص شود و همچنین مالیات ها نیز پرداخت شود

۴ – شرکت های خارجی فعال در لهستان ، شرکت های خارجی نیز میتوانند در لهستان راه اندازی شعبه خود باشند و نمایندگی خود را دایر کنند بایستی وسیله نقلیه ایی و یا دفتری که کسب و کار در راه اندازی شود در این مورد از شرکت مشخص شود و شرکت مادر در کشور مبدا است و این یک شعبه از این شرکت است و ممکن است که دیگر شرکت های داخل اتحادیه اروپا از این نوع شرکت ها در داخل لهستان ذینفع باشند

 

مالیات بر درآمد لهستان ، مالیات بردرآمد هم برای شخص حقوقی و هم حقیقی اجباریست و بسته به درآمد محاسبه میشود که میزان مالیات از ۱۸ % آغاز میشود و حتی در برخی از مشاغل به ۳۲ % هم میرسد ولی میانگین پرداخت مالیات بر درآمد در لهستان ۱۹ % درصد است.

 

خرید شرکت آماده در لهستان:

شرکت های آماده در لهستان یکی از انتخاب های عالی برای کارآفرینان محسوب می شوند. در واقع افرادی که به دنبال یک کسب و کار عالی هستند مزیت خرید یک شرکت آماده در لهستان را به دست خواهند آورد. در واقع افراد دیگر زمان را از دست نمی دهند و با هزینه ای کم می توانند روال ثبت شرکت در لهستان را طی کنند. شرکت های آماده از دسته هایی قفسه ای ، در شرکت های لهستانی محسوب می شوند. در واقع تمامی امورات حقوقی و همینطور ثبتی در این شرکت ها انجام می شوند. حساب های مالیاتی و بانکی برای چنین شرکت هایی به طور دقیق مشخص می شود و آماده ی  انتقال قرار می گیرد. مجوزهایی که برای ثبت شرکت در لهستان نیاز است از قبل فراهم شده است. در حال حاضر به علت محیا بودن چنین شرایطی در لهستان می توانید بهترین کسب و کار را برای خود فراهم سازید. در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در لهستان به صورت آماده دارای خدمات و تسهیلات بی نظیری است.

 

سرمایه گذاران خارجی می توانند پس از خرید شرکت در لهستان نام آن را تغییر دهند و همینطور یک سری نمایندگان جدید برای آن ثبت کنند. در نهایت کد اقتصادی جدید را به ثبت خواهند رساند.

برای انتقال شرکت نیاز است که تمامی اسناد و همینطور نام و سمت شرکا به طور دقیق به ثبت رسیده باشد و هیئت مدیره ی جدید نیز معرفی شده باشد. حساب های بانکی افراد باید به نام تعریف شود تا بتوانید فعالیت های اقتصادی خود را آغاز کنید.

این فرایند مستلزم تهیه پیش نویس همکاری، همانند تهیه پیش نویس از دیگر مدارک برای افتتاح شرکت در لهستان می باشد، از دیگر موارد مورد نیاز امضای نمونه، استشهاد نامه و پر کردن یک فرم خاص می باشد. بسیاری از دفاتر اسناد رسمی دولتی برای تاسیس شرکت در لهستان به طی کردن این مراحل نیاز دارند. به علاوه دفاتر ثبت در لهستان به آدرس ایمیل افراد برای دریافت نامه و اهداف مالیاتی نیاز دارد. ناگفته نماند که وجود یک حسابدار برای امر ثبت شرکت در لهستان اجباری می باشد. به علاوه سرمایه گذاران فرصت انتخاب انواع ساختارهای شرکتی در لهستان را دارند.

برای مهاجرت به لهستان راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها اخذ شهروندی از طریق ثبت شرکت و همچنین ویزای کار در لهستان می باشد. از دیگر روش های اخذ اقامت میتوان به تحصیل ، مهاجرت از طریق تخصص ، اخذ اقامت از طریق خرید ملک اشاره کرد.