کانال تلگرام

این سایت متعلق به شرکت سها طوس (www.sohatoos.com) می باشد.
 • 11:22

  تهران

 • 07:52

  لندن

 • 10:52

  دبی

 • 14:52

  شانگهای

 • 09:52

  ترکیه

ثبت شرکت در انگلستان

exclamation point

ثبت شرکت در انگلستان

انگلستان نسبت به سایر کشورها، قوانین ساده تر و سختگیری های کمتری در زمینه ثبتی و حقوقی دارد به همین علت یکی از ۵ کشور اول جهان در انجام امور بازرگانی می باشد. شرایط خوب این کشور برای ثبت شرکت، این امکان را به سرمایه داران داخلی و خارجی می دهد که با صرف کمترین زمان ممکن، شرکت خود را ثبت نمایند.

از آنجایی که سیستم اقتصادی این کشور دارای یک محیط کسب و کار آزاد می باشد، باعث جذب بالای فعالان اقتصادی و شرکت های خارجی می شود. بیش از ۵ میلیون شرکت در این کشور ثبت شده است که ۷۶% آن ها، تنها با یک عضو به فعالیت خود می پردازند.

جالب است بدانید بدون داشتن اقامت و یا حتی حضور در خاک انگلستان می توانید برای ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید و بر خلاف کشورهای اروپایی که حضور شخص فرد برای تاسیس شرکت در کشور مربوطه الزامی می باشد، در انگلستان این اجبار وجود ندارد.

ثبت شرکت در انگلستان یکی از راه های اخذ اقامت کشور انگلستان است.با توجه جایگاه کشور انگلستان در جهان و همچنین اقتصاد قوی کشور انگلستان، سالانه افراد زیادی متقاضی ثبت شرکت در انگلستان هستند. کشور انگلستان برای متقاضیانی که تصمیم به ثبت شرکت دارند، قوانین متنوع و زیادی را برای سهولت این امر در نظر گرفته است.مراحل ثبت شرکت در کشور انگلستان در مقایسه با دیگر کشورها متفاوت بوده و پروسه ای سریع تر و راحت تر است.

مزایای ثبت شرکت در انگلستان می توان به نیاز نداشتن شرکت به تعداد سهامداران زیاد اشاره نمود.به این شکل که خود متقاضی می تواند مدیر و سهامدار شرکت خودش به تنهایی باشد.

از دیگر مزایای ثبت شرکت در انگلستان می توان به نیاز نداشتن اخذ اقامت کشور انگلستان اشاره نمود.یعنی بدون حضور در کشور انگلستان و به صورت غیر حضوری نیز می توانید ثبت شرکت در کشور انگلستان داشته باشید.

انواع شرکت در انگلستان

۳ نوع عمده و مهم شرکت در انگلستان عبارتند از :

 • شرکت های شخصی (Sole proprietorship)
 • شرکت سهامی خاص (Ltd )
 • Partnership

همینطور شاهد حضور شرکت های سهامی عام Public Limited Company ، شرکت های تضامنیLimited by Guarantee وشرکت با مسئولیت محدودLimited Liability Companies  نیز در این کشور می باشیم .

از مراحل ابتدایی ثبت شرکت در انگلستان می توان به موارد  زیر اشاره کرد :

 • انتخاب نام شرکت و ارائه آدرس UK باید توجه داشت که نام انتخابی شما، از قبل به ثبت نرسیده باشد که استعلام های لازم توسط موسسه ما صورت می گیرد.
 • تعیین نوع شرکت
 • تعیین میزان سرمایه مد نظر
 • تعیین اعضای شرکت ( می تواند تنها یک نفر عضو و سرمایه گذار شرکت باشد.)
 • ارائه مدرکی مبنی بر وجود حداقل یک مدیرعامل و یک سرمایه گذار در شرکت
 • مهر برای شرکت
 • ارائه تاییدیه از اداره ثبت شرکت های انگلستان

در صورت عدم حضور شخص برای ثبت شرکت ، انتخاب وکیل جهت پیگیری امور اجباری می باشد.

در انگلستان نیز مانند همه کشورها ، پس از ثبت شرکت ، مجوزی صادر می شود که مشخصات شرکت و شماره ثبت آن ذکر می گردد .

به محض ثبت شرکت ، باید تا ۳ ماه در سازمان مالیات کشور، فعالیت خود را ثبت نمود.

علاوه بر موارد ذکر شده ،از مزایای دیگرثبت شرکت در انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • می توان بدون نیاز به سفر به این کشور و تنها با یک وکیل شرکت را به ثبت رساند.
 • ثبت شرکت در این کشور نسبت به کشورهای دیگر زمان کمتری می برد.
 • مالیاتی که برای درآمد شرکت های ثبت شده در نظر گرفته شده، معمولا تا ۲۳ درصد می باشد که درصد پایینی است.
 • روند ثبتی بسیار سریع می باشد.
 • همانگونه که گفته شد، تنها با یک نفر نیز می توانید شرکت خود را ثبت نمایید.

مدارک اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان :

 • اسکن پاسپورت فرد متقاضی (در صورت وجود سهامداران، اسکن پاسپورت آن ها نیز الزامی است).
 • تنظیم اساسنامه و ارائه ترجمه رسمی آن
 • تنظیم شرکتنامه و ارائه ترجمه رسمی آن
 • تعیین میزان سرمایه مد نظر
 • کد اقتصادی شرکت
 • ترجمه رسمی یکی از قبوض دولتی مانند قبض تلفن،برق،آب

پس از تکمیل و تنظیم مدارک با همکاری سهاطوس و فرد متقاضی ، همه اسناد و مدارک باید ترجمه رسمی شده و پس از آن به تایید رسمی برسند که پیش بردن این پروسه برعهده شرکت می باشد.

نکته قابل توجه این است که حتی اگر شما بخواهید فقط وفقط  به تنهایی کار تجاری و بازرگانی را بوسیله شرکت انجام بدهید و فقط خودتان عضو شرکت و کارکنان باشید، باید همچنان بعنوان شرکت مسئولیت محدود تک عضوی و تک مدیرعاملی ثبت شرکت را انجام دهید.

اگر قصد شروع یک فعالیت تجاری در انگلستان را دارید که طی آن به افرادی تحت عنوان کارمندان، حقوقی می پردازید، باید قبل از پرداخت اولین حقوق، شرکتی ثبت کرده و روند آن طی شده باشد.

پس از ثبت شرکت، در صورت تمایل به استخدام کارمند، از همان ابتدا بعنوان کارفرما باید قراردادی را تنظیم کرده و موظفید کارمندان را از اولین روز کاری بیمه کنید؛ همچنین با توجه به اهمیت بالای حقوق اولیه انسانی و مدنی در این کشور، این قوانین را مطالعه فرموده تا باعث نقض آن ها نشوید.

افتتاح حساب بانکی

پس از ثبت شرکت، می توانید اقدام به افتتاح حساب بانکی کنید.

اما از آنجایی که فرد خارجی محسوب می شوید، گذرنامه شما باید Notarize شود یعنی توسط وکیل تایید شود.

سیستم بانکداری انگلستان بطور کل با ایران تفاوت دارد. پس از افتتاح حساب بانکی، اطلاعات کارت اعم از پین کد و رمز به همراه خود  کارت، بلافاصله بعد از افتتاح حساب به شما تحویل داده نمی­شود بلکه پس از تاییدیه آدرس توسط بانک و انجام کارهای مربوطه، به نشانی مربوطه ارسال می شود. ( در قسمت ثبت شرکت ذکر شده بود که یک نشانی UK لازمه ثبت شرکت و همچنین افتتاح حساب بانکی است).

بعضی ازحساب ها و بانک ها مزایای بیشتری در اختیار شما می گذارند بعنوان مثال بیمه به حساب شما تعلق می­گیرد یا وام ها با شرایط بهتری ارائه می دهند که متخصصین ما در این امر مشاوره لازم را به شما داده و با توجه به شرایط شما، بهترین گزینه را انتخاب کرده و کارهای مربوطه را پیگیری می­کنند.

مدارک برای افتتاح حساب 

 • پاسپورت
 • ویزا
 • مدارک شرکت ثبت شده

افتتاح حساب بانکی در انگلستان برای ایرانی ها امری بسیار دشوار می باشد اما سهاطوس ما با تجارب حرفه ای خود در این زمینه، این کار را برای شما تضمین کرده و تمامی مراحل افتتاح حساب را ظرف حداکثر ۲ ماه انجام می دهد.

در صورتیکه خود شخص قادر به سفر به انگلستان نبود، سهاطوس ما وکیل رسمی دادگستری در انگلستان را بجای فرد فرستاده و تمامی مراحل را  پیش می برد.

شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام در انگلستان این امکان را به شما می دهد تا بسیار راحت تر به سرمایه کلی شرکت دسترسی پیدا کنید و سهام شرکت را در بورس سهام به عموم بفروشید.

از مزایای این نوع شرکت می توان به موارد زیراشاره کرد :

 • می تواند بطور تماما متعلق به افراد غیر انگلیسی باشد.
 • امکان آن را به شما می دهد که سرمایه شرکت خود را سریع تر از یک شرکت سهامی خاص افزایش دهید.
 • داشتن سهام یک شرکت سهامی عام در بورس کشوری مثل انگلستان به شما شانس جذب سرمایه گذاران بزرگ ،شناخت تجار نهادی وهمکاری با شرکت های شناخته شده را می دهد.
 • شما با پیشنهاد سهام شرکت خود به عموم مردم، با وجود پذیرش ریسک بالا ، تعداد زیادی سهام دار و سرمایه گذار را به خود جذب خواهید کرد.
 • سرمایه گذاران اولیه شرکت می توانند تنها بخشی از سهام خود را برای سود بیشتر، در اختیار سهامدار جدیدی بگذارد درحالیکه همچنان نقش خود را در شرکت ایفا می کند.
 • بانک ها و موسسات مالی انگلستان ، وام و مزایای بیشتری نسبت به سایر شرکت ها در اختیار شرکت های سهامی عام می گذارند.
 • مراحل ثبت این نوع شرکت بسیار ساده تر از بقیه می باشد.

قوانین اسم گذاری برای یک شرکت PLC

 • کلماتی همچون “Holdings”، “International”و “Group” باید در نام شرکت بکار روند.
 • نام مخفف PLC باید حتما در قسمت آخر اسم شرکت ذکر شود.این قانون به سرمایه گذاران خارجی و داخلی، سهامی عام بودن شرکت را می رساند.

شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company

پر طرفدارترین نوع شرکت در انگلستان این نوع شرکت می باشد.

برای این شرکت حداقل سرمایه مورد نیاز است.

می توان تنها با یک نفر نیز این شرکت را به ثبت رساند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با کارشناسان سهاطوس تماس حاصل فرمایید.

انگلستان به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، به دلیل  مرکزیت در انجام امور بازرگانی و همچنین، قوانین آسانی که به نسبت سایر کشورها در زمینه ثبت حقوقی دارد از کشورهای بسیار مستعد جهت جذب افزایش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی به شمار می آید. به طوری که تقریباَ ۹۰ % از شرکت های بزرگ دنیا در این کشور شعبه دارند.

در واقع ، دولت انگلستان ، با تدوین فعالیت های سرمایه گذاری و حفظ ساختارهای اقتصادی خدماتی را فراهم آورده تا شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی جهت ثبت شرکت های خصوصی ایجاد نماید. سیستم اقتصادی این کشور دارای یک محیط کسب و کار آزاد است که همین مهم، اساس جذب فعالان اقتصادی را به خوبی فراهم می آورد.

با ثبت شرکت در انگلستان و افتتاح حساب بانکی می توان به عنوان فردی تجاری در جمعیت انگلستان حاضر شد و به این طریق در کم تر از یک سال اقامت خود را دریافت نمود و از مزایای شهروندی انگلستان استفاده کرد.

در یک جمع بندی اجمالی فرآیندی که جهت ثبت شرکت در انگلستان می بایست طی شود عبارت است از:

۱٫ تعیین نام شرکت نام انتخابی می بایست جدید بوده و قبلاَ به ثبت نرسیده باشد. پس از اخذ استعلام های قانونی، در صورت موافقت و احراز شرایط مقرر مراحل ثبت نام شرکت آغاز می گردد.

۲٫ فراهم نمودن اسناد مورد نیاز

۳٫ تعیین نوع شرکتدرانگلستان

۴٫ تعیین سرمایه شرکت در انگلستان

۵٫ تعیین اعضای شرکت در انگلستان

۶٫ تعیین  آدرس معتبر و رسمی شرکت در انگلستان

۷٫ صدور مهر مربوط به شرکت در انگلستان

۸٫ اخذ تاییدیه از مرجع ثبت شرکت در انگلستان

۹٫ اخذ وکیل یا نماینده در صورت غیر حضوری بودن

ویژگی های ثبت شرکت در انگلستان :

_ روند ثبت شرکت در انگلستان بسیار سریع و آسان است.
_ هزینه ثبت شرکت در انگلستان فوق العاده پایین است.
_برای ثبت شرکت نیازی نیست به انگلستان سفر کنید.
_ برای ثبت شرکت در انگلستان فقط یک نفر هم کافیست.
_ برای ثبت شرکت در انگلستان نیازی به اقامت و مسکن  نمی باشد و می توان بدون نیاز به انجام فعالیت های تجاری و یا حتی بدون نیاز به مراجعه ی حضوری اقدام به ثبت شرکت ثبت نمود.

انواع شرکت های قابل ثبت در انگلستان:

_ شرکت سهامی عام ( Public limited Company)
برای ثبت این نوع شرکت، حداقل به میزان ۵۰۰۰ پوند سرمایه نیاز است که ۲۵ % سرمایه اولیه باید هنگام ثبت پرداخت شود .
_ شرکت با مسئولیت محدود (Limited Liability Company)
این شرکت، محبوب ترین و پر طرفدارین نوع شرکت در انگلستان است.برای ثبت شرکت در این قالب فقط یک نفر هم کافیست. ثبت با حداقل سرمایه انجام خواهد گرفت.
_ نماینده یک شرکت خارجی
در این نوع شرکت، شعبه های شرکت حتماَ می بایست به ثبت دولتی برسند.شرکت مادر مسئولیت تمام بدهی ها و مخارج نماینده در انگلستان را دارد.
_ همکاری با مسئولیت محدود
این نوع شرکت، مدل نسبتاَ جدیدی از ثبت شرکت در انگلستان است که کم تر مورد استقبال سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است.در این شرکت، مشخصات ۲ طرف قرارداد باید به طور کامل ثبت شود.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در انگلستان:

۱) اسکن پاسپورت سهام داران
۲) ترجمه رسمی شناسنامه چنانچه پاسپورت موجود نباشد.
۳) ترجمه مدارک مورد نیاز مانند ترجمه رسمی از یکی از قبوض دولتی ( قبض آب ،برق، تلفن همراه و یا هر قبض دولتی دیگر)
۴) تایید رسمی این مدارک
۵) پرداخت هزینه های لازم

چرا ثبت شرکت در انگلستان محبوب است ؟

یکی از بزرگترین اقتصاد ها و سومین اقتصاد در اتحادیه اروپا است.

ارز پوند با وجود از دست دادن ارزش در مقابل یورو خوب عمل کرده است.

یک نقطه طبیعی برای ورود به اتحادیه اروپا

انگلستان یک محیط کسب و کار آزاد (liberal) دارد.

تعدادی از مشوق های عالی دولت در دسترس می باشند.

مالیات شرکتی نسبتا پایین – کل مالیات بر درآمد شرکتی ۲۳ درصد است.

دفتر مجازی در لندن

فعالیت های دفتر مجازی حرفه ای، شامل ارسال پست الکترونیکی، جواب دادن به تلفن و ارسال فکس می باشد.
شرکت همکار ما (دفتر مجازی)، در فراهم نمودن فعالیت های دفتر مجازی تخصص دارد که می تواند یک تفاوت واقعی را در کسب و کار شما ایجاد نماید.

مهر برجسته شرکت

یک ابزار برای قرار دادن یک تصویر مطرح (برجسته) روی کاغذ یا کارت که نشانگر نام قانونی ثبت شده و شماره ثبت شرکت شما می باشد. مهر یک شرکت درون انگلستان و خارج از آن دارای اعتبار حقوقی است، اگرچه داشتن یکی از آن، دیگر اجباری نمی باشد.

ثبت شرمت در انگلستان – انواع راه های ثبت شرکت در انگلستان

در این بخش انواع ثبت شرکت در انگلستان را عنوان نمودیم.در ادامه مقاله به اختصار شرایط ثبت هر شرکت را توضیح خواهیم داد.

شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود  با گارانتی

شرکت سهامی عام

مشارکت با مسئولیت محدود

شرکت مدیریت املاک

ثبت شرکت در انگلستان – شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود در کشور انگلستان

این نوع  ثبت شرکت در انگلستان، متقاضی می تواند شرکت خود را ثبت نموده و به عنوان یک شرکت خصوصی شناخته شود.این شرکت مجوز انجام معاملات تجاری را به صورت عادی خواهد داشت و برای انجام این معاملات محدودیتی از نظر اجناس تجاری نخواهد داشت.

افرادی که برای ثبت شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود در کشور انگلستان اقدام می نمایند می توانند با شرکت های مرتبط در هر بخشی از جهان دفتر همکاری داشته باشند.همچنین این شرکت ها می توانند تنها یک مدیر و سهام دار داشته و نام شرکت را نیز خودشان برگزینند.

ثبت شرکت در انگلستان – شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار در انگلستان

شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار همانند شرکت های سهامی خاص با مسئولیت محدود در کشور انگلستان هستند. تنها تفاوتی که در بین این دو شرکت است، تفاوت در مدت زمان مورد نیاز برای آماده شدن شماره ثبت شرکت می باشد.در این نوع ثبت شرکت پس از پرداخت هزینه، بدون اینکه نیاز به گذراندن فرصت باشد شماره ثبتی شرکت آماده می شود.

از دیگر تفاوت هایی که بین این دو نوع ثبت شرکت می توان نام برد تفاوت در انتخاب نام شرکت است. در ثبت شرکت خصوصی با مسئولیت محدود آماده به کار نام شرکت را می توانید به صورت محدود انتخاب نمایید.

 ثبت شرکت در انگلستان  شرکت خصوصی با مسئولیت محدود  با گارانتی در انگلستان

این نوع ثبت شرکت برای نهادهای غیرانتفاعی می باشد.بیشترین مورد برای ثبت شرکت خصوصی با مسئولیت محدود  با گارانتی در انگلستان برای باشگاه ها، کلاب ها، سازمان هایی که عضویت می پذیرند، انجمن های ورزشی و.. است.از دیگر مزایای ثبت این نوع شرکت می توان به ثبت سریع آن اشاره نمود.این پروسه می تواند در عرض چند ساعت انجام شده و شرکت ثبت شود.

ثبت شرکت در انگلستان  شرکت سهامی عام در انگلستان

در این نوع از ثبت شرکت در انگلستان نیاز است تا سهام شرکت با عموم به اشتراک گذاشته شود.این نوع شرکت محدودیتی در خصوص کسب و کار خود ندارد و می تواند در تمامی نقاط جهان به فعالیت بپردازد. این نوع ثبت شرکت هم همانند نوع قبلی در عرض چند ساعت امکان ثبت شرکت وجود دارد و دارای سخت گیری های زیادی نیست.

برای ثبت شرکت سهامی عام در انگلستان سرمایه اولیه بسیار زیادی مورد نیاز است ولی محدودیتی در نام گذاری کشور وجود ندارد. شرکت هایی با سهامی عام نیاز به حداقل دو مدیر و یک سهامدار دارند.

ثبت شرکت در انگلستان  مشارکت با مسئولیت محدود در انگلستان

در ثبت شرکت از نوع مشارکت با مسئولیت محدود در انگلستان کاربران مسئولیت محدود دارند. این نوع ثبت شرکت بیشتر برای مشارکت حسابدارها و … است. در این نوع هم ثبت شرکت بسیار سریع قابل انجام است.

ثبت شرکت در انگلستان  شرکت مدیریت املاک در انگلستان

این نوع ثبت شرکت برای افرادی است که در کار خرید و فروش و ساخت املاک هستند. پس از ثبت شرکت می توانند املاکی را که ساخته اند  به فروش برسانند. راه کار دیگر فقط برای نگهداری و تعمیر آپارتمان ها است.

 

71NhSIoeKOL._UX679_