کانال تلگرام

این سایت متعلق به شرکت سها طوس (www.sohatoos.com) می باشد.
 • 17:40

  تهران

 • 14:10

  لندن

 • 17:10

  دبی

 • 21:10

  شانگهای

 • 16:10

  ترکیه

مهاجرت به اتریش

exclamation point

کلید واژه ها: اقامت اتریش-مهاجرت به اتریش-اخذ اقامت اتریش-اقامت اروپا- شهروندی اروپا- شهروندی اتریش- پاسپورت اتریش-ثبت شرکت در اتریش-اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری- تحصیل در اتریش-ویزای تحصیلی اتریش

توضیحات متا: روش های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد که از جمله مهمترین این موارد میتوان به مهاجرت تحصیلی, مهاجرت کاری, مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد.

عنوان: اخذ اقامت و مهاجرت به اتریش – Austria Residency

محتوا:

مقدمه کشور اتریش به عنوان کشوری ثروتمند و مرفه محسوب شده و از لحاظ کیفیت زندگی همواره در رتبه های بسیار بالای جهانی قرار داشته است. شهر وین به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور با توجه به آمارهای جهانی در بررسی کیفیت زندگی، بیش از ۱۱ سال به عنوان برترین شهر جهان از نظر کیفیت زندگی انتخاب شده است. این کشور از سمت شمال با کشورهایی چون آلمان و چک همسایه می باشد و کشورهای مجارستان، اسلوونی، ایتالیا، سوییس و لیختن اشتاین از دیگر همسایه های این کشور هستند. این کشور با توجه به محل قرارگیری خود در اروپا، شرایط بسیار مناسبی داشته و دسترسی بسیار عالی با بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی دارد. طبق آمارهای اعلام شده کشور اتریش تا اکتبر ۲۰۱۸، دارای جمعیتی معادل ۸۸۵۷۹۶۰ نفر بوده است. مساحت این کشور برابر ۸۳۸۷۹ کیلومتر مربع است و زبان رسمی آن نیز آلمانی می باشد. با توجه به جمعیت کم و مساحت نه چندان وسیع اتریش، این کشور بر اساس آمار بانک جهانی جزو ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود. با توجه به رشد اقتصادی بسیار مناسب این کشور، نرخ بیکاری ۴٫۸ درصدی این کشور، کیفیت بالای زندگی و آموزش در این کشور می توان گفت که اتریش یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی جهت کار، تحصیل، سرمایه گذاری و کسب درآمد ارزی می باشد.

روش های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد که از جمله مهمترین این موارد میتوان به مهاجرت تحصیلی, مهاجرت کاری, مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد.

۱-مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

افرادی که در ایران از تمکن مالی خوبی برخوردارند، با احراز شرایط زیر می توانند، از طریق تمکن مالی به اتریش مهاجرت کنند. در صورتی که سرپرست خانواده اثبات کند ماهیانه ۱۸۰۰ یورو برای خود، ۹۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو برای هر یک از فرزندان زیر ۱۸ سال خود درآمد ثابت دارد، واجد شرایط دریافت اقامت اتریش از روش تمکن مالی خواهد بود. این درآمد می تواند از چهار محل ذیل نشان داده شود:

۱٫سود سپرده بانکی

۲٫اجاره نامه ملک

۳٫حقوق بازنشستگی

۴٫سود سهام شرکت ها با صورت دارایی

لازم به ذکر است مبلغ درآمد ماهیانه احراز شده توسط متقاضی برای یک سال، باید در حساب بانکی ایشان در ایران موجود باشد. به طور مثال برای اقامت دو نفر (متقاضی و همسر) باید مبلغ زیر یا معادل ریالی آن در حساب سرپرست خانواده در ایران موجود باشد:

۲۷۰۰**۱۲=€۳۲۴۰۰

متقاضی می تواند پس از گذشت ۵ سال از زمان دریافت این اقامت، درخواست اقامت دائم و پس از آن طبق قوانین مهاجرتی، پاسپورت دوم دریافت کند.

مزایای مهاجرت به اتریش از روش تمکن مالی

* ساده ترین روش مهاجرت به اروپا

* معاف از پرداخت مالیات سالانه

* عدم محدودیت سنی

* امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شینگن

* سهولت در تمدید مجوز اقامت اروپا

* عدم نیاز به هیچ گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اروپا

* امکان استفاده از بیمه های پزشکی و درمانی معتبر در عرصه بین المللی

مدارک لازم جهت مهاجرت به اتریش از روش تمکن مالی:

-۱ مدارک تمکن مالی سرپرست خانواده (گواهی سود سپرده بانکی- اجاره نامه رسمی-حکم بازنشستگی و فیش حقوقی-گواهی سود سهام بورس) متقاضی مهاجرت به اتریش

۲ –پاسپورت تمام اعضای خانواده

-۳ گواهی شغلی سرپرست

-۴ شش قطعه عکس تمام اعضای خانواده

-۵ شناسنامه تمام اعضای خانواده

-۶ گواهی عدم سوء پیشینه تمام اعضای خانواده

لازم به ذکر است که در صورت مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی ، فقط اجازه کار کردن از طریق ثبت شرکت را دارد.

۲– مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در اتریش می توان اقامت این کشور را همزمان برای دو خانواده اخذ نمود. با ثبت یک شرکت، مدیر عامل و سهامدار شرکت به همراه خانواده هایشان واجد شرایط مهاجرت به اتریش خواهند شد.  این شرکت باید برنامه بیزنسی داشته باشد. در نظر داشته باشید داشتن مدرک دانشگاهی لیسانس یا بالاتر برای سهامداران شرکت الزامیست. همچنین سرمایه اولیه شرکت حداقل ۳۵۰۰۰ یورو بوده که نصف این مبلغ به حساب اتریشی واریز شده و پس از مهاجرت به اتریش، قابل برداشت می باشد. کسب و کار در اتریش با توجه به شرایط مساعد اقتصادی و سطح مالیاتی نسبتا پایین با امکان بهره مندی از معافیت ها، می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای متقاضیان مهاجرت به اروپا باشد. مهاجرت چند خانواده با یک شرکت باعث صرفه جویی در هزینه

های اقامت و اداره شرکت می شود.

 

مزایای مهاجرت به اتریش از روش ثبت شرکت:

۱- مهاجرت به اروپا برای مدیر عامل و سهامدار به همراه خانواده هایشان همزمان با ثبت یک شرکت

۲- مالیات بر درآمد در اتریش تا ۲۵ % سالانه

۳ -عدم محدودیت سنی متقاضی مهاجرت به اتریش

۴-امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در تمام کشورهای حوزه شنگن

۵- سهولت در تمدید مجوز اقامت اروپا

۶- امکان بهره مندی از معافیت های مالیاتی

۷-استفاده از بیمه بازنشستگی و درمانی در صورت مهاجرت به اتریش

ثبت شرکت و استارت بیزینس انواع متفاوتی در اتریش دارد.

 • در ثبت شرکت با مسئولیت محدود که از انواع بسیار محبوب شرکت های تجاری می باشد، فرد متقاضی باید حداقل ۳۵ هزار یورو به حساب شرکت به عنوان سرمایه اولیه واریز نماید. صرف هزینه های ثبت شرکت با مسئولیت محدود در حدود ۲-۴ هزار یورو است و ۳۵ هزار یورو برای مخارج شرکت در حساب شرکت قرار خواهد گرفت.
 • نوع دیگری ازثبت شرکت نوع سهامی عام است که نیاز به حداقل ۱۰۰ هزار یورو سرمایه اولیه دارد. البته در این نوع از شرکت ها سرمایه را می توان از فروش سهام به سرمایه گذاران تهیه نمود.
 • ثبت شرکت با مشارکت عمومی روش دیگری از ثبت شرکت می باشد که در آن همکاری و مشارکت ۲ یا چند فرد حقیقی یا حقوقی مورد نیاز می باشد.

یکی از راه های غیر مستقیم مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت استخدام فرد در شرکت همسر وی می باشد. در این روش فردی که استخدام به استخدام شرکت در می آید باید از جدول امتیازی که در بخش جاب سیکر (Job seeker) ارائه گردید امتیاز مناسبی را اخذ نماید تا بتوان وی را به راحتی در شرکت استخدام نمود. در این روش فردی که استخدام یک شرکت اتریشی که مالک آن همسرش می باشد می شود از همان ابتدا کارت اقامت کاری دوساله اخذ می نماید

۲-مهاجرت کاری

کشور اتریش یکی از کشور های اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. اتحادیه اروپا شامل ۲۸ کشور اروپایی می باشد. همانطور که میدانید بسیاری از افراد هستند که قصد دارند از طریق ویزای کار وارد این کشور بشوند و در کنار مهاجرت به اروپا که یک موضوع بسیاربا اهمیت هست درآمد بالایی را کسب نمایند. شما می توانید با کسب یک سری از امتیازات،مهاجرت به کشورهای عضو اتحادیه را به دست آورید. همانطور که میدانید کشور هایی مانند اتریش، آلمان، دانمارک، آفریقای جنوبی و … متقاضیان بسیار زیادی در رابطه با ویزای کار دارند که هدف اصلی این افراد کسب درآمد بالا و همچنین مهاجرت به اروپا می باشد . اقتصاد اروپا از زمان تشکیل اتحادیه اروپا به صورت یکپارچه در آمده است وحتی قوانین کار در کشور های این اتحادیه تقریبا مشابه است. این کشور ها، همچنین در اعطای اجازه اقامت و تابعیت هم به صورت مشابه در اکثر اوقات عمل می کنند. بدیهی است افرادی که مشغول به تحصیل در اروپا می باشند و یا مدارک تحصیلی خود را از اروپا اخذ کرده باشند، شانس بیشتری در خصوص پیدا کردن شغل واخذ اقامت اتریش با مجوز کار خواهند داشت. گفتنی است، افرادی که موفق به اخذ ویزای کار اتریش می شوند، پس از حدودا چهار سال کار در اتریش و پرداخت مالیات به دولت اتریش ، می توانند موفق به اخذ اقامت دائم اتریش شوند. بصورت کلی قانون برای اخذ پیشنهاد کاری در اتحادیه اروپا ، بدین صورت است که شغل مورد نظر می بایست در سایت های کاریابی اتحادیه اروپا آگهی شود. در همین زمان، اگر هیچ داوطلبی از ۲۸ کشور عضو این اتحادیه ، جهت قبول این شغل اقدام نکرد، در این زمان سازمان ها می توانند نیروهای مورد نظر خود را از خارج این اتحادیه به خدمت گیرند

اقدام از طریق کار یکی از روش های اصلی مهاجرت به اتریش می باشد. روش های کاری همواره مورد علاقه متقاضیان مهاجرت بوده و به دلیل مزایای اقامتی و کم ریسک بودن پروسه، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق کار در صورت احراز شرایط خاصی می توانند برای ویزای کار در این کشور اقدام نمایند. به صورت کلی دو روش اصلی برای مهاجرت به اتریش از طریق کار وجود دارد:

 • مهاجرت کاری با پیشنهاد شغلی Job offer

یکی از اصلی ترین طرق مهاجرت کاری به کشور اتریش، اخذ ویزای کاری با داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر می باشد. در کشور اتریش نیز مشابه بسیاری از کشورهای اروپایی، زمانی که یک شرکت تصمیم به ارسال دعوتنامه و پیشنهاد شغلی برای فردی خارج از اتحادیه اروپا بگیرد، ابتدا باید موقعیت شغلی مورد نظر را به مدت سه ماه در کشور اتریش و سپس به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا آگهی کند. چنانچه در اتحادیه اروپا فردی متقاضی انتساب در این موقعیت کاری نباشد، شرکت مورد نظر می تواند پیشنهاد شغلی خود را برای فرد مورد نظر در خارج از اتحادیه اروپا ارسال نماید. به صورت کلی پروسه ارسال جاب آفر، پروسه آسانی برای کارفرما نمی باشد و بسیاری از کارفرمایان در خصوص انجام این پروسه علاقه چندانی نشان نمی دهند. در کشور اتریش شرایط خاصی وجود دارد که بر اساس آن، در صورتی که افراد خارجی متقاضی کار در کشور اتریش بتوانند بیش از ۷۰ امتیاز از سیستم امتیازبندی کار اتریش دریافت نمایند، می توانند بدون نیاز به آگهی کارفرما در منصب مورد نظر مشغول به کار شوند.

 • مهاجرت کاری با استفاده از ویزای جست و جو کار Job seeker

برای مهاجرت به اتریش از طریق کار، روش دیگری نیز وجود دارد که بسیار محتمل تر بوده و درصد موفقیت بالایی دارد. این روش، ویزای جست و جو کار می باشد. ویزای جست و جو کار در کشور اتریش یک ویزای شش ماهه می باشد که با استفاده از آن، فرد می تواند وارد کشور اتریش شده و به کاریابی در این کشور بپردازد. اخذ این ویزا دارای شرایط خاصی می باشد و فرد متقاضی باید بتواند حداقل ۷۰ امتیاز از جدول زیر را کسب کرده و مدارک اثبات آن را برای اخذ ویزا به سفارت ارائه نماید. مواردی چون سن، تحصیلات، سابقه کاری و سطح زبان از اصلی ترین موارد اخذ امتیاز در این جدول می باشند. در این نوع ویزا، اجازه ورود همراه وجود ندارد و برای ورود همراهان فرد باید ابتدا کار پیدا کرده و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نماید،، سپس برای الحاق خانواده خود اقدام کند.

سیستم امتیاز بندی ویزای کار اتریش:

سیستم امتیاز بندی برای نیروی کار مورد نیاز امتیاز
مدارک تحصیلی حداکثر ۴۰ امتیاز
مدرک تحصیلی کارشناسی ۲۰ امتیاز
مدرک کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی، کامپیوتر، علوم طبیعی و کشاورزی ۳۰ امتیاز
مدرک تحصیلی دکترا ۴۰ امتیاز
ثبت اختراع و کارهای تحقیقاتی ۲۰ امتیاز
حقوق دریافتی در سال اخیر حداکثر ۳۰ امتیاز
۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو ۲۰ امتیاز
۶۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ یورو ۲۵ امتیاز
بالاتر از ۷۰۰۰۰ یورو ۳۰ امتیاز
سن حداکثر ۲۰ امتیاز
تا ۳۵ سال ۲۰ امتیاز
از ۳۵ تا ۴۰ سال ۱۵ امتیاز
از ۴۰ تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز
سطح زبان حداکثر ۱۰ امتیاز
زبان انگلیسی و یا زبان آلمانی در سطح A1 ۵ امتیاز
زبان انگلیسی یا آلمانی در سطح A2 ۱۰ امتیاز
سوابق کاری حداکثر ۲۰ امتیاز
هر سال سابقه کار ۲ امتیاز
هر شش ماه سابقه کار در اتریش ۱۰ امتیاز

 

به طور خلاصه می توان گفت فرد برای اخذ ویزای کار در اتریش به کسب حداقل ۷۰ امتیاز نیاز دارد که میتواند این امتیاز را از معیارهایی بالا اخذ کرد.

برای مثال، اگر شما دارای سن زیر ۴۰ سال و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی هستید همچنین اگر سابقه کار مناسبی در رشته تحصیلی خود دارید با کسب ۷۰ امتیاز شما می توانید ویزای ۶ ماهه از سفارت اتریش دریافت کنید که به شما این امکان را می دهد که در کشور اتریش به جستجوی کار بپردازید. پس از یافتن کار و بستن قرارداد کاری و طی کردن مراحل اداری کارت اقامت یک ساله ای برای شما صادر می شود که بوسیله آن می توانید همراه خانواده تان در کشور اتریش اقامت داشته باشید. معمولا بعد از آنکه ۴ تا ۵ سال در این کشور کار کرده و مالیات پرداخت کنید میتوانید تقاضای اقامت دائم نمایید.

 

۳-مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت “سرمایه گذاری” در اتریش است. یکی از این روش های سرمایه گذاری ثبت شرکت در اتریش است که از خارج از این کشور امکان آن وجود ندارد و اگر شما به واسطه تحصیل یا کار در این کشور باشید این امکان را دارید که ثبت شرکت را انجام دهید. با توجه به نرخ مناسب مالیات در این کشور گزینه مناسبی برای مدیران و صاحبان مشاغل است. روش دیگر سرمایه گذاری سنگین است که مبلغ مورد نیاز شما ۳ میلیون یورو می باشد و شما با سرمایه گذاری این مبلغ در کشور اتریش میتوانید در یک بازده زمانی بسیار کوتاه به پاسپورت یا تابعیت اتریش برای خود و خانواده تان دست پیدا کنید. این مبلغ باید به صورت نقد باشد و منبع ایجاد آن نیز مشخص باشد. یعنی شما باید بتوانید ثابت نمایید که از کدام روش قانونی این میزان پول را بدست آورده اید. با آغاز روند کار بررسی شرایط شما, پول در حساب خودتان مسدود خواهد شد و اگر پس از بررسی های لازم با در خواست شما موافقت گردید این مبلغ وارد چرخه پروژه های دولتی اتریش می گردد و شما و خانواده تان پاسپورت اتریش را دریافت می نمایید و در غیر این صورت این مبلغ به شما مسترد خواهد شد.

 • مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

در کشور اتریش هیچ محدودیتی در زمینه ی خرید ملک برای افرادی خارجی وجود ندارد. زمانی که ملکی را انتخاب کردید ،از طریق آژانس املاک پیشنهاد رسمی بنویسید و لیست جزئیات قیمت های مربوط به انتقال ملک از جمله هزینه های قانونی، مالیات بر انتقال ملک، هزینه ی ثبت ملک، هزینه ی دفتر ثبت اسناد رسمی و هزینه های  آژانس املاک  را ضمیمه ی این سند کنید. پس از آنکه فروشنده پیشنهادتان را پذیرفت، توافق نامه ی خرید یا فروش توسط یک دفتر اسناد رسمی یا وکیل نوشته می شود. پس از امضای این قرارداد ممکن است از خریدار بخواهند که ۱۰ درصد از کل قیمت ملک را به عنوان بیعانه پرداخت کند که این بیعانه را تا تکمیل فرایند خرید در حساب سپرده نگه می دارند. به محض تکمیل پرداخت وکیلتان جزئیات انتقال ملک را در اداره ی ثبت اسناد محلی ثبت می کند و هزینه های انتقال ملک وماموران ثبتی را پرداخت می کند. هزینه ی ثبت ملک در حدود ۴٫۵ درصد از کل قیمت ملک می باشد وبه طور متوسط  ۹ تا ۳۲ روز زمان می برد تا سه فرایند مربوط به ثبت ملک در اتریش تکمیل شود.

با توجه به نوسانات قیمت ملک در سالهای اخیر در اتریش مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک سرمایه گذاری سود آوری بوده است. نکته حائز اهمیت این است که در این کشور برخلاف برخی دیگر از کشور های اروپایی همچون یونان، اسپانیا و پرتغال صرف خرید ملک باعث اخذ اقامت در این کشور نمی گردد. در بازه سال های بین ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ قیمت ملک در اتریش ۵۱ درصد افزایش داشته است و این امر موجب رونق این صنعت گردیده است. ایرانیان بر خلاف اتباع بسیاری از کشور ها حق خرید ملک در اتریش را دارند و این املاک می تواند نسل به نسل منتقل گردد ولی تاکید مجدد بر این نکته الزامی است که خرید ملک در اتریش نمی تواند روشی برای مهاجرت به اتریش باشد و تنها میتواند روش مناسبی جهت کسب درآمد ارزی و سرمایه گذاری سود ده باشد. بیشترین قیمت ملک در مرکز پایتخت این کشور یعنی وین می باشد هرچه که از مرکز دورتر می شویم از قیمت ملک در وین کاسته می شود.

قیمت املاک حدود ۳۹ درصد بیشتر از ۶ سال گذشته است. بر اساس گزارشات قیمت املاک در سال ۲۰۱۶ توسط  ImmoDEX، قیمت املاک استریا از سال ۲۰۱۰ به طور متوسط ۳۹ درصد اقزایش یافته است. خانه ای نوساز در استریا با متراژ ۱۲۳ متر مربع در حال حاضر به طور متوسط هزینه ای معادل ۳۵۹۰۰۰ یورو دارد. قیمت ساختمان های نوساز در استریا ، بورگن لند و لوِر اتریش در طول ۶ سال گذشته افزایش بیشتری داشته اند که هزینه ی متوسط هرکدام در حال حاضر به ترتیب ۳۰۱۰۰۰، ۲۶۰۰۰۰ و ۳۳۸۰۰۰ یورو می باشد.

 

 • مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

از اصلی ترین روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری روشی است که فرد متقاضی در آن یک بیزینس جدید با هدف کارافرینی و ایده خلاقانه را شروع می نماید و یا بیزینس موجود را خریداری کرده و آن را با دادن ایده و تزریق سرمایه مجدداً راه اندازی نموده و به سود دهی می رساند. در این روش سرمایه گذاری و اخذ اقامت اتریش که زیر مجموعه روش های کارآفرینی هستند و در آنها بیزینس پلان نقش بسیار پر اهمیتی در اخذ اقامت اتریش دارد حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز مبلغ ۱۰۰ هزاز یورو می باشد. سرمایه گذاری و شروع بیزینس در این کشور با هزینه های کمتر نزدیک به ۳۵ هزار یورو نیز امکان پذیر می باشد ولی مستقیماً منجر به اقامت نمی گردد.. در مؤسسه حقوقی ملک پور که تنها شرکتی در خاور میانه می باشد که این روش را انجام می دهد و تا کنون پرونده نا موفق در این روش نداشته است، این پروسه به روش قرمز سفید قرمز معروف می باشد. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص این روش فوق العاده مهاجرت به اتریش و آشنایی با مزایای اقامتی این روش می توانید به مقاله زیر مراجعه بفرمایید.

 

۴-مهاجرت به اتریش از طریق ویزای تحصیلی

افراد بسیاری هستند که همیشه تحصیل در دانشگاههای برتر جهان برایشان جذابیت دارد. کشور اتریش برترین دانشگاههای دنیا را در خود جای داده و علاوه بر رنکینگ بالا، رایگان بودن تحصیل در این کشور هر فردی را مجذوب دانشگاههای آن می نماید. یکی از دلایلی که وین، بیش از ۱۰ سال به عنوان برترین شهر دنیا شناخته می شود، کیفیت فوق العاده بالای زندگی در کنار هزینه های متوسط این شهر می باشد. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، هزینه های مختلفی دارد که شهریه دانشگاه، هزینه سفر و مهاجرت و هزینه های زندگی در کشور اتریش از عمده هزینه های آن می باشند. تحصیل در کشور اتریش، تقریباً رایگان می باشد. اما به منظور تأمین هزینه های زندگی در اتریش، لازم است که متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل مبلغی را در حساب بانکی خود داشته باشند و گواهی آن را جهت اثبات تمکن مالی، به سفارت تحویل دهند. متوسط هزینه زندگی دانشجویی در کشور اتریش بین ۹۰۰ الی ۱۲۰۰ یورو در ماه می باشد که دانشجو می تواند بخش زیادی از این هزینه را با کار دانشجویی تأمین نماید. البته باید به این نکته دقت کند که بدون دانش زبان آلمانی، شانس اشتغال در کار دانشجویی پایین می باشد. تحصیل در اتریش مانند خیلی از کشورها در دوره لیسانس ۴سال، در دوره فوق لیسانس۲  سال و در دوره دکتری ۴ سال است و در تمام این دوره ها تحصیل در دانشگاه های دولتی رایگان میباشد. دانشجویانی که در اتریش تحصیل میکنند ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت دارند. پس از فارغ التحصیلی کارت قرمز – سفید – قرمز به فرد دانشجو داده میشود تا در این مدت یکساله برای تمدید ویزا اقدام کند. به عنوان مثال کاری را پیدا کند یا یک تجارت راه اندازی کند تا بتواند اقامت اتریش را اخذ نماید. فرد با یافتن کار پس از تحصیل و حتی حین تحصیل می تواند جهت اخذ ویزای کاری اتریش اقدام نموده و مسیر رسیدن به اقامت دائم در اتریش و دریافت تابعیت این کشور را طی نماید.

 • تحصیل در مدارس

تحصیل در مدارس اتریش در مقطع ابتدایی از سن شش سالگی آغاز می شود و به صورت اجباری می باشد. تحصیل در مدارس این کشور برای فرزندان افرادی که به نحوی اقامت این کشور را داشته باشند، رایگان خواهد بود. تحصیل در مدارس اینترنشنال (بین المللی) کشور اتریش سالیانه هزینه ای در حدود ۲۰ – ۳۰ هزار یورو خواهد داشت. برای تحصیل در مدارس کشور اتریش دانش آموز باید در مدارس شبانه روزی ثبت نام نموده و یا یک ضامن و قیم قانونی در اتریش داشته باشد.

 • تحصیل در دانشگاه

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اتریش، از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی و یا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های این کشور اقدام می نمایند. دو دسته اصلی دانشگاه در این کشور وجود دارند. دانشگاه های دولتی که اکثراً تدریس در آنها به زبان آلمانی انجام می گیرد و دانشگاه های خصوصی یا اینترنشنال که اکثراً به زبان انگلیسی در آنها تدریس می شود. تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش در تمامی مقاطع دارای هزینه سالانه بسیار جزیی بوده و می توان گفت تقریباً رایگان است. اما یکی از شروط اصلی آن، قبولی در دانشگاه های سراسری ایران و معتبر ایران می باشد. جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش نیاز است که در حد سطح C1 به زبان آلمانی مساط باشید و اخذ پذیرش، حداقل باید مدرک زبان آلمانی در حد A2 داشته باشید. برای ورود به دانشگاه های دولتی این کشور در بسیاری از رشته ها مانند پزشکی و حقوق و غیره نیاز به قبولی در آزمون دانشگاه های این کشور می باشد. دانشجویان پس از اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی اتریش و اخذ کارت دانشجویی ۲ سال زمان دارند تا سطح زبان خود را به لول مورد نظر برسانند. دانشگاه دانشجویان را به مؤسسه های زبانی که مورد تایید خود دانشگاه است معرفی نموده و دانشجو باید در کلاس های زبان به صورت مستمر و اجباری شرکت نماید. برخی دیگر از دانشگاه های این کشور خصوصی و اینتر نشنال می باشند و تحصیل در آنها به زبان انگلیسی بوده و جهت ورود نیاز به ازمون ورودی ندارند. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور بسیار متغیر بوده و می تواند در رنجی بین ۸-۲۰ هزار یورو در سال باشد. برای پذیرش در مقطع دکتری اصلی ترین آیتم مورد نیاز داشتن استاد راهنما یا همان سوپروایزر و تایید ایشان می باشد و معمولاً نیاز به آیلتس حداقل ۷ دارد. نکته بسیار حائز اهمیت این است که در مقطع دکترا فرد دانشجو در اکثر موارد حقوق دریافت کرده و دوران تحصیل وی جزو دورا نکاری و سوابق کاری فرد محاسبه می گردد. به صورت کلی شرایط اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های اتریش وجود داشته ولی دارای پروسه سخت و بسیار رقابتی می باشد و اکثراً به دانشجو های اتریشی و یا عضو اتحادیه اروپا تعلق می گیرد.

 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی، معمولاً ۴ سال به طول می انجامد. می توان گفت یکی از بهترین مقاطع جهت مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل، مقطع کارشناسی می باشد. زیرا دانشجو ۴ سال کامل با کشور اتریش و شرایط کار و زندگی در این کشور آشنا شده و آمادگی کامل جهت ورود به بازار کار و یا ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را به دست می آورد. با وجود آن که مقطع لیسانس در اتریش، عموماً به زبان آلمانی ارائه می شود، اما دوره های محدودی نیز برگزار می شود که به زبان انگلیسی ارائه می شود. طول  دوره تحصیل کارشناسی در کشور اتریش، ۴ سال می باشد و دانشجویان در طی این مدت، اجازه ۱۰ ساعت کار پاره وقت در هفته دارند.

انواع دانشگاه ها-عکس

/LibraryFiles/انواع دانشگاه ها.jpg

/LibraryFiles/انواع دانشگاه ارشد.jpg

/LibraryFiles/هزینه ها-سوپرمارکت ۲٫jpg

/LibraryFiles/هزینه ها-موارد کاربردی-ورزش و مراقبت از کودک.jpg

/LibraryFiles/هزینه ها-رستوران.jpg

عمده مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش:

۱-تمکن مالی کافی جهت تحصیل

۲- مدرک زبان آلمانی B1 جهت ورود مستقیم (یا آیلتس ۶) و یا A2 جهت پذیرش مشروط

۳- مدرک تحصیلی اتمام دوره دبیرستان و ریز نمرات

۴- قبولی در آزمون ورودی در برخی رشته ها مثل رشته های هنر

۵- مدارک هویتی

۶- عکس ۴*۳

۷- گواهی عدم منع تحصیل

۸- فیش شهریه دانشگاهی

۹- بیمه نامه

 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

امکان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، در دانشگاه های خصوصی و دولتی فراهم است. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز روشی سریع جهت ورود به بازار کار اتریش و اخذ اقامت این کشور می باشد. با وجود این که کشور اتریش، ویزای جستجوی کار را به متقاضیان کار در کشور اتریش اعطا می نماید، اما برخی تمایل به تحصیل و گذراندن دوره های تحصیلات کارشناسی ارشد در این کشور دارند تا پس از آن وارد بازار کار شوند. چرا که از این طریق، شانس و تخصص آن ها برای ورود به بازار کار و کسب شغل و درآمد مناسب افزایش می یابد. طول دوره کارشناسی ارشد در اتریش حدود ۲ سال است و دانشجویان اجازه دارند ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار پاره وقت باشند.

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقطع کارشناسی ارشد:

۱-مدرک تحصیلی قبلی به همراه ریز نمرات

۲-مدرک قبولی شخص در دانشگاه دولتی در کشور خود

۳-مدرک زبان B1 یا C1 آلمانی یا آیلتس ۶٫۵

۴-تمکن مالی کافی

۵-مدارک هویتی

۶-عکس ۴*۳

انواع دانشگاه ارشد-عکس

 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری نیز عموماً رایگان است و حتی همراه با فاند و بورسیه تحصیلی می باشد. شرایط پذیرش دکتری در اتریش، سخت تر از مقطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد و دانشجو نیاز به یافتن استاد راهنما و سوپروایزر قبل از پذیرش دارد. بدین منظور باید مقالات و پروژه های تحقیقاتی اساتید دانشگاه های اتریش را چک کرده و تطابق و نزدیکی آن ها با مقالات و تحقیقات خود را ارزیابی کنید. سپس رزومه و پروپوزال خود را برای استاد راهنمای مورد نظر ارسال نمایید. یکی از مراحل مهم در مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری، مصاحبه دانشجو با استاد راهنما می باشد. زیرا طی این مصاحبه، هدف و انگیزه خود از تحصیل در اتریش را بیان کرده و نتیجه همکاری وی با استاد راهنما مشخص می شود. توصیه می شود در این مرحله، در خصوص فاند و حقوق دانشجو از پروژه مشترک وی با استاد راهنما صحبتی به میان نیاید.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مقطع دکتری، از روش هایی است که بر خلاف تحصیل در سایر مقاطع پیشین، امکان اخذ اقامت این کشور برای دانشجو وجود دارد. زیرا شخص دانشجو در حین تحصیل، مشغول به کار تمام وقت (۴۰ ساعت در هفته) می شود و پس از پایان تحصیل نیز، فرصت اشتغال در مراکز مختلف را دارد.

 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکتری

۱-مقالات علمی بین المللی و مرتبط با رشته تحصیلی

۲-آیلتس ۷ یا مدرک زبان آلمانی C1 یا C2

۳-مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی به همراه ریز نمرات

۴-شرکت در برخی آزمون ها برای رشته های خاصی مثل GRE، GMAT

 

 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی و دریافت کمک هزینه تحصیل همیشه از روش هایی می باشد که بدون هزینه زیادی می توان از این طریق مهاجرت کرد. مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل به همراه بورسیه تحصیلی از کم هزینه ترین راه های مهاجرت به اتریش می باشد و البته باید توجه شود بورسیه تحصیلی متقاضیان زیادی دارد و اکثر سهمیه های بورسیه به شدت رقابتی می باشند و تنها دانشجویان با رزومه های عالی امکان اخذ بورسیه دارند. اکثر بورسیه های تحصیلی نیز در مقطع دکترا وجود دارند و بورسیه های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار محدود تر می باشند. با توجه به اینکه اخذ بورسیه کاملا بستگی به رزومه شخص دارد به همین جهت توصیه می شود اشخاصی که از رزومه مناسبی برخوردار می باشند و سطح زبان بالایی دارند به صورت آنلاین در جستجوی موقعیت های بورسیه باشند و بورسیه هایی که به شرایط آنها مناسب است را درخواست دهند. مرجع بورسیه های تحصیلی در کشور اتریش وب سایت www.grant.at می باشد که اکثر بورسیه های تحصیلی این کشور در این وب سایت مشخص شده اند و می توانید با مشخص کردن کشور مبداً و رشته تحصیلی بورسیه های مختلف را مشاهده بفرمایید. اکثر بورسیه ها نظیر بورسیه های دولتی، بورسیه های خصوصی و بورسیه های اراموس و.. در این وب سایت مشخص شده اند. برخی بورسیه های تحصیلی اتریش شامل موارد زیر می شود:

 • Scholarships for the Vienna PhD School of Informatics
 • SME (Small and Medium-Sized Enterprise) Innovation Associate – Funding for PhDs
 • Vienna Biocenter (VBC) PhD Programme in Molecular Life Sciences
 • Vienna Graduate School of Population Genetics
 • Vienna Quantum Fellowships (CoQuS)
 • Webster University Vienna Scholarships

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی اتریش:

۱-مدارک تحصیلی قبلی (لیسانس، فوق لیسانس، دیپلم)

۲-پایان نامه ارشد

۳-رزومه

۴-انگیزه نامه

۵-حداقل ۲ توصیه نامه معتبر

۶-مدرک زبان

۷-اسکن پاسپورت

۸-ریز نمرات مقاطع اشاره شده

۹-پروپوزال

 

 

 

 • کارت قرمز سفید قرمز اتریش

کارت قرمز سفید قرمز یکی از بهترین و معتبرترین کارت های اقامتی اتریش به شمار می رود که به افرادی که از طریق کار مقیم اتریش می شوند، تعلق می گیرد. رنگ های اشاره شده در این نوع کارت به پرچم کشور اتریش اشاره دارد. به واسطه آن امکان استفاده رایگان از امکانات درمانی و تحصیل برای فرد دارنده این کارت بوجود می آید. راه های متداول دسترسی به کارت قرمز سفید قرمز شامل اقدام از طریق ثبت شرکت در اتریش، پایه گذاری مشاغل نو، کارآفرینی و… می باشند. نرخ نسبتاً پایین بیکاری در کشور اتریش که حدود ۵% می باشد، باعث شده تا بسیاری از متقاضیان مهاجرت قطعاً این نکته مثبت را برای تصمیم گیری پیرامون مهاجرت کاری به کشور اتریش، مدنظر قرار دهند.

 • کارت قرمز سفید قرمز و دریافت آن از طریق نیروی کار متخصص

کشور اتریش، سیستم امتیازدهی داخلی را طراحی کرده و بر اساس آن به امتیازدهی افراد در جستجوی شغل می پردازد. مدارک تحصیلی، مهارت های خاص، میزان سابقه کاری، حقوق دریافتی در سال های گذشته و سن فرد از جمله موارد لازم در امتیازدهی به یک نیروی کار ماهر به شمار می روند. چنانچه افراد متخصص بتوانند در روند این امتیازدهی از ۱۰۰ امتیاز مجموعاً امتیاز ۷۰ به بالا را کسب کنند، این فرصت برای آن ها پیش می آید که نسبت به دریافت ویزای جستجوی کار اتریش اقدام نمایند و پس از اشتغال به کار مشمول کارت قرمز سفید قرمز شوند. هدف قانونگذاران کشور اتریش از وضع چنین قانونی، جذب افراد متخصص و ماهر به منظور ارتقا سطح کیفی و توسعه کشور اتریش می باشد. در ادامه جدول امتیازات نیروی بسیار ماهر کشور اتریش در اصطلاح very highly qualified workers  را برای آشنایی هر چه بیشتر شما با روند امتیازدهی و حداکثر میزان امتیاز مرتبط با هر یک از آنها آورده ایم:

مدارک تحصیلی یا مهارت های ویژه حداکثر ۴۰ امتیاز
مدرک تحصیلی از مؤسسات آموزش عالی ۲۰ امتیاز
مدرک تحصیلی مرتبط با رشته علوم ریاضی، انسانی، علوم طبیعی ۳۰ امتیاز
مدرک تحصیلی دکتری ۴۰ امتیاز
فعالیت های پژوهشی و نوآورانه (ثبت اختراع) ۲۰ امتیاز
جوایز شناخته شده مانند المپیادها ۲۰ امتیاز
 دستمزد در سال گذشته، از ۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ یورو ۲۰ امتیاز
دستمزد در سال گذشته، از ۶۰۰۰۰ تا ۷۰۰۰۰ یورو ۲۵ امتیاز
دستمزد در سال گذشته، بالای ۷۰ هزار یورو ۳۰ امتیاز
امتیازات مربوط به تحصیل در اتریش حداکثر ۱۰ امتیاز
داشتن مدرک دیپلم از کشور اتریش ۵ امتیاز
داشتن لیسانس یا فوق لیسانس از کشور اتریش ۱۰ امتیاز
امتیازات مرتبط با سن نیروی کار متخصص حداکثر ۲۰ امتیاز
تا ۳۵ سال ۲۰ امتیاز
از ۳۶ تا ۴۰ سال ۱۵ امتیاز
از ۴۱ تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز
سطح زبان حداکثر ۱۰ امتیاز
زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A1 ۵ امتیاز
زبان آلمانی و یا انگلیسی در سطح A2 ۱۰ امتیاز
سابقه کار نیروی متخصص حداکثر ۲۰ امتیاز
به ازای هر یک سال سابقه کاری ۲ امتیاز
به ازای هر ۶ ماه سابقه کار در اتریش ۱۰ امتیاز
مجموع حداکثر امتیازات دریافتی ۱۰۰ امتیاز
حداقل امتیاز موردنیاز ۷۰ امتیاز

 

 • کارت قرمز سفید قرمز و دریافت آن از طریق نیروی کار ماهر در مشاغل با کمبود نیروی کار

کشور اتریش سیستمی را طراحی کرده است تا بتواند به واسطه آن کمبود نیروهای انسانی در برخی مشاغل را از طریق نیروی کار بین المللی رفع کند. برای دستیابی به کارت قرمز سفید قرمز از این طریق لازم است که کارگران ماهر در ابتدا از سوی کارفرمای اتریشی در موقعیت های شغلی که با کمبود نیروی کار مواجه هستند، یک پیشنهاد شغلی دریافت کنند. با قبول این دعوت، نیروی کار وارد مرحله اخذ امتیازات لازم مرتبط با سیستم امتیازبندی، مشاغل با کمبود نیرو می شود. چنانچه حداقل امتیاز لازم، که شامل ۵۵ امتیاز از مجموع ۹۰ امتیاز است را بدست آورد، موفق به دریافت کارت قرمز سفید قرمز با مدت اعتباری معادل ۲ سال می گردد. امکان تمدید قرارداد از سوی کارفرما پس از این ۲ سال وجود دارد. در ادامه، جدول عوامل موثر بر امتیازدهی به نیروی کار ماهر در مشاغل با کمبود نیرو آورده شده است که اصطلاحاً Skilled Workers in Shortage Occupations نامیده می شود:

صلاحیت حداکثر ۳۰ امتیاز
تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه مربوطه ۲۰ امتیاز
مدارک دانشگاهی عمومی ۲۵ امتیاز
فارغ التحصیلی از مؤسسات آموزش عالی با حداقل ۳ سال ۳۰ امتیاز
سن حداکثر ۱۵ امتیاز
تا ۳۰ سال ۱۵ امتیاز
تا ۴۰ سال ۱۰ امتیاز
مهارت های زبانی انگلیسی حداکثر ۱۰ امتیاز
انگلیسی در سطح A2 ۵ امتیاز
انگلیسی در سطح B1 ۱۰ امتیاز
مهارت های زبانی آلمانی حداکثر ۱۵ امتیاز
آلمانی در سطح A1 ۵ امتیاز
آلمانی در سطح A2 ۱۰ امتیاز
آلمانی در سطح B2 ۱۵ امتیاز
تجربه کاری مرتبط حداکثر ۲۰ امتیاز
 به ازای هر یک سال سابقه کاری ۲ امتیاز
به ازای هر یک سال کار در اتریش ۴ امتیاز
مجموع کل امتیازات قابل دریافت ۹۰ امتیاز
حداقل امتیاز موردنیاز ۵۵ امتیاز

 

 • کارت قرمز سفید قرمز و دریافت آن از طریق سایر کارگران کلیدی

روش دیگر اخذ کارت قرمز سفید قرمز برای اتباع کشورهای جهان سوم تحت شرایط زیر می باشد که می توانند برای دریافت کارت با اعتبار ۲۴ ماهه اقدام نمایند.

در صورتی که پیشنهاد کاری از کارفرمایی داشته باشند و حداقل درآمد آنان به شکل زیر باشد:

 • افراد بالای ۳۰ سال مبلغ € ۳,۱۳۲ (خالص دریافتی ماهیانه به اضافه دریافتی های خاص مانند روزهای تعطیل و روز کریسمس)
 • افراد زیر ۳۰ سال مبلغ € ۲,۶۱۰ (خالص دریافتی ماهیانه به اضافه دریافتی های خاص مانند روزهای تعطیل و روز کریسمس)
 • هیچ شهروند اتریشی واجد شرایط شغل مذکور نباشد. (در اداره کار اتریش AMS ثبت نام نکرده باشد.)
 • حداقل ۵۵ امتیاز از جدول زیر کسب کرده باشند
صلاحیت حداکثر ۳۰ امتیاز
تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه مربوطه ۲۰ امتیاز
مدارک دانشگاهی عمومی ۲۵ امتیاز
فارغ التحصیلی از مؤسسات آموزش عالی با حداقل ۳ سال ۳۰ امتیاز
تجربه کاری مرتبط حداکثر ۲۰ امتیاز
 به ازای هر یک سال سابقه کاری ۲ امتیاز
به ازای هر یک سال کار در اتریش ۴ امتیاز
مهارت های زبانی انگلیسی حداکثر ۱۰ امتیاز
انگلیسی در سطح A2 ۵ امتیاز
انگلیسی در سطح B1 ۱۰ امتیاز
مهارت های زبانی آلمانی حداکثر ۱۵ امتیاز
آلمانی در سطح A1 ۵ امتیاز
آلمانی در سطح A2 ۱۰ امتیاز
آلمانی در سطح B2 ۱۵ امتیاز
حداکثر امتیاز قابل کسب ۹۰ امتیاز
امتیاز اضافی برای ورزشکاران حرفه ای و مربیان حرفه ای ورزشی ۲۰ امتیاز
حداقل امتیاز موردنیاز ۵۵ امتیاز

 

 • کارت قرمز سفید قرمز و دریافت آن از طریق پایه گذاران مشاغل جدید

پایه گذاران مشاغل نو و افراد با استارت آپ های جدید و خلاقانه Start-Up Founders، امکان تأسیس کسب و کار جدید و در نهایت اخذ کارت قرمز سفید قرمز کشور اتریش را دارند. پس از ثبت و تأسیس شرکت با طرح تجاری خلاقانه در کشور اتریش و صرف حداقل سرمایه اولیه معادل ۵۰ هزار یورو، کسب حداقل ۵۰ امتیاز از حداکثر ۸۵ امتیاز جدول امتیازدهی اتریش، شخص کارآفرین می تواند نسبت به دریافت کارت قرمز سفید قرمز کشور اتریش اقدام کند. در زیر جدول امتیازبندی مرتبط با امتیازات پایه گذاران مشاغل نو آورده شده است

صلاحیت حداکثر ۳۰ امتیاز
آموزشهای فنی و حرفه ای / مهارت در زمینه شغلی خود ۲۰ امتیاز
یک برنامه حداقل ۳ ساله در مؤسسات آموزش عالی ۲۰ امتیاز
داشتن دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا / تحصیلات فنی و حرفه ای در اتریش ۳۰ متیاز
مهارت های زبان حداکثر ۱۵ امتیاز
انگلیسی در سطح  B2 ۱۰ امتیاز
آلمانی در سطح  A2 ۵ امتیاز
آلمانی در سطح  B1 –B2 ۱۰ امتیاز
آلمانی در سطح  C1-C2 ۱۵ امتیاز
تجربه کاری مرتبط حداکثر ۱۰ امتیاز
 به ازای هر یک سال سابقه کاری ۲ امتیاز
سایر امتیازات حداکثر ۳۰ امتیاز
سرمایه اولیه حداقل ۵۰ هزار یورو ۱۰ امتیاز
داشتن حامی مالی در اتریش ۱۰ امتیاز
سن تا ۳۵ سال ۱۰ امتیاز
مجموع کل امتیازات قابل دریافت ۸۵ امتیاز
حداقل امتیاز موردنیاز ۵۰ امتیاز

 

 • کارت قرمز سفید قرمز و دریافت آن از طریق ثبت شرکت با استخدام کارمند

ثبت شرکت در کشور اتریش، موجب دریافت کارت قرمز سفید قرمز نمی شود و صرفاً روشی جهت پیاده سازی آسان تر یکی از طرق گفته شده در بالا ایجاد می کند. در این روش، باید با حداقل سرمایه اولیه معادل ۳۵ هزار یورو، شرکتی را در کشور اتریش به ثبت رساند. مهم ترین نکته ای که وجود دارد، استخدام شخص متقاضی و یا همسر وی تحت عنوان کارمند در این شرکت ثبت شده می باشد. در حقیقت این روش، روش میانبری محسوب شده که زیر مجموعه روش های گفته شده در بالاست و صرفاً پیشنهاد کاری از طرف کارفرما در اتریش را تسهیل می کند. در این شرایط، شخص متقاضی و یا همسر وی به عنوان کارمندی اتریشی محسوب می شود که تحت استخدام شرکت اتریشی در آمده و در نهایت کارت کاری قرمز سفید قرمز اتریش به وی تعلق می گیرد و خانواده وی نیز از این طریق امکان دریافت اقامت اتریش را پیدا می کنند.