کانال تلگرام

این سایت متعلق به شرکت سها طوس (www.sohatoos.com) می باشد.
 • 16:12

  تهران

 • 12:42

  لندن

 • 15:42

  دبی

 • 19:42

  شانگهای

 • 14:42

  ترکیه

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

exclamation point

یکی از روش های مهاجرت “سرمایه گذاری” در اتریش است. یکی از این روش های سرمایه گذاری ثبت شرکت در اتریش است که از خارج از این کشور امکان آن وجود ندارد و اگر شما به واسطه تحصیل یا کار در این کشور باشید این امکان را دارید که ثبت شرکت را انجام دهید. با توجه به نرخ مناسب مالیات در این کشور گزینه مناسبی برای مدیران و صاحبان مشاغل است. روش دیگر سرمایه گذاری سنگین است که مبلغ مورد نیاز شما ۳ میلیون یورو می باشد و شما با سرمایه گذاری این مبلغ در کشور اتریش میتوانید در یک بازده زمانی بسیار کوتاه به پاسپورت یا تابعیت اتریش برای خود و خانواده تان دست پیدا کنید. این مبلغ باید به صورت نقد باشد و منبع ایجاد آن نیز مشخص باشد. یعنی شما باید بتوانید ثابت نمایید که از کدام روش قانونی این میزان پول را بدست آورده اید. با آغاز روند کار بررسی شرایط شما, پول در حساب خودتان مسدود خواهد شد و اگر پس از بررسی های لازم با در خواست شما موافقت گردید این مبلغ وارد چرخه پروژه های دولتی اتریش می گردد و شما و خانواده تان پاسپورت اتریش را دریافت می نمایید و در غیر این صورت این مبلغ به شما مسترد خواهد شد.

 • مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

در کشور اتریش هیچ محدودیتی در زمینه ی خرید ملک برای افرادی خارجی وجود ندارد. زمانی که ملکی را انتخاب کردید ،از طریق آژانس املاک پیشنهاد رسمی بنویسید و لیست جزئیات قیمت های مربوط به انتقال ملک از جمله هزینه های قانونی، مالیات بر انتقال ملک، هزینه ی ثبت ملک، هزینه ی دفتر ثبت اسناد رسمی و هزینه های  آژانس املاک  را ضمیمه ی این سند کنید. پس از آنکه فروشنده پیشنهادتان را پذیرفت، توافق نامه ی خرید یا فروش توسط یک دفتر اسناد رسمی یا وکیل نوشته می شود. پس از امضای این قرارداد ممکن است از خریدار بخواهند که ۱۰ درصد از کل قیمت ملک را به عنوان بیعانه پرداخت کند که این بیعانه را تا تکمیل فرایند خرید در حساب سپرده نگه می دارند. به محض تکمیل پرداخت وکیلتان جزئیات انتقال ملک را در اداره ی ثبت اسناد محلی ثبت می کند و هزینه های انتقال ملک وماموران ثبتی را پرداخت می کند. هزینه ی ثبت ملک در حدود ۴٫۵ درصد از کل قیمت ملک می باشد وبه طور متوسط  ۹ تا ۳۲ روز زمان می برد تا سه فرایند مربوط به ثبت ملک در اتریش تکمیل شود.

با توجه به نوسانات قیمت ملک در سالهای اخیر در اتریش مهاجرت به اتریش از طریق خرید ملک سرمایه گذاری سود آوری بوده است. نکته حائز اهمیت این است که در این کشور برخلاف برخی دیگر از کشور های اروپایی همچون یونان، اسپانیا و پرتغال صرف خرید ملک باعث اخذ اقامت در این کشور نمی گردد. در بازه سال های بین ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ قیمت ملک در اتریش ۵۱ درصد افزایش داشته است و این امر موجب رونق این صنعت گردیده است. ایرانیان بر خلاف اتباع بسیاری از کشور ها حق خرید ملک در اتریش را دارند و این املاک می تواند نسل به نسل منتقل گردد ولی تاکید مجدد بر این نکته الزامی است که خرید ملک در اتریش نمی تواند روشی برای مهاجرت به اتریش باشد و تنها میتواند روش مناسبی جهت کسب درآمد ارزی و سرمایه گذاری سود ده باشد. بیشترین قیمت ملک در مرکز پایتخت این کشور یعنی وین می باشد هرچه که از مرکز دورتر می شویم از قیمت ملک در وین کاسته می شود.

قیمت املاک حدود ۳۹ درصد بیشتر از ۶ سال گذشته است. بر اساس گزارشات قیمت املاک در سال ۲۰۱۶ توسط  ImmoDEX، قیمت املاک استریا از سال ۲۰۱۰ به طور متوسط ۳۹ درصد اقزایش یافته است. خانه ای نوساز در استریا با متراژ ۱۲۳ متر مربع در حال حاضر به طور متوسط هزینه ای معادل ۳۵۹۰۰۰ یورو دارد. قیمت ساختمان های نوساز در استریا ، بورگن لند و لوِر اتریش در طول ۶ سال گذشته افزایش بیشتری داشته اند که هزینه ی متوسط هرکدام در حال حاضر به ترتیب ۳۰۱۰۰۰، ۲۶۰۰۰۰ و ۳۳۸۰۰۰ یورو می باشد.

 

 • مهاجرت به اتریش و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی

از اصلی ترین روش های مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری روشی است که فرد متقاضی در آن یک بیزینس جدید با هدف کارافرینی و ایده خلاقانه را شروع می نماید و یا بیزینس موجود را خریداری کرده و آن را با دادن ایده و تزریق سرمایه مجدداً راه اندازی نموده و به سود دهی می رساند. در این روش سرمایه گذاری و اخذ اقامت اتریش که زیر مجموعه روش های کارآفرینی هستند و در آنها بیزینس پلان نقش بسیار پر اهمیتی در اخذ اقامت اتریش دارد حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز مبلغ ۱۰۰ هزاز یورو می باشد. سرمایه گذاری و شروع بیزینس در این کشور با هزینه های کمتر نزدیک به ۳۵ هزار یورو نیز امکان پذیر می باشد ولی مستقیماً منجر به اقامت نمی گردد.. در مؤسسه حقوقی ملک پور که تنها شرکتی در خاور میانه می باشد که این روش را انجام می دهد و تا کنون پرونده نا موفق در این روش نداشته است، این پروسه به روش قرمز سفید قرمز معروف می باشد. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در خصوص این روش فوق العاده مهاجرت به اتریش و آشنایی با مزایای اقامتی این روش می توانید به مقاله زیر مراجعه بفرمایید.