کانال تلگرام

این سایت متعلق به شرکت سها طوس (www.sohatoos.com) می باشد.
 • 18:11

  تهران

 • 14:41

  لندن

 • 17:41

  دبی

 • 21:41

  شانگهای

 • 16:41

  ترکیه

پرسش های متداول در مورد اخذ ویزای آمریکا

exclamation point

در این قسمت به برخی سوالات و ابهامات در زمینه اخذ ویزای امریکا و مصاحبه سفارت پاسخ داده میشود:

سیاست کلی برای کسانی که خواستار دریافت روادید ورود به ایالات متحده (U.S.) هستند، چیست؟

برای دریافت روادید غیرمهاجرتی، متقاضیان معمولاً از نزدیکترین سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده، وقت قبلی گرفته و هزینه درخواست روادید را پرداخت می کنند. متقاضی، مصاحبه ای حضوری با افسر کنسولی خواهد داشت که افسر کنسولی برای تصمیم گیری در این زمینه که آیا متقاضی واجد شرایط لازم برای دریافت روادید ایالات متحده است یا خیر، از او سوال هایی را خواهد پرسید و مدارک او را مورد بررسی قرار خواهد داد. پس از مصاحبه و انجام امور اداری لازم، در صورتی که متقاضی واجد شرایط لازم باشد، سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده برای او روادید صادر خواهد کرد.
متقاضیان دریافت روادید مهاجرتی که خواستار اقامت دائم در ایالات متحده هستند، باید نخست نامشان در یک درخواست ارائه شده به اداره خدمات اعطای تابعیت و مهاجرت به ایالات متحده  ذکر شده باشد. این درخواست ها اغلب بر مبنای روابط فامیلی و یا استخدامی ارائه می شوند، اما کسانی که قصد سرمایه گذاری در ایالات متحده را دارند نیز می توانند این درخواست ها را ارائه کنند. پس از مورد تایید قرار گرفتن این درخواست ها، مرکز ملی صدور روادید وزارت امور خارجه به متقاضیان اطلاع می دهد تا وقت مصاحبه حضوری را با یک افسر کنسولی در یکی از سفارتخانه ها و یا کنسولگری های ایالات متحده هماهنگ کنند. در صورتی که افسر کنسولی تایید کند که متقاضی واجد شرایط لازم است، و هیچ گونه نگرانی امنیتی در مورد او وجود ندارد، سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده روادید مهاجرتی متقاضی را صادر خواهد کرد. پس از مطالعه این صفحه، می توانید با مراجعه به تارنمای Travel.state.gov، که متعلق به وزارت امور خارجه است، اطلاعات بیشتری را در مورد روند صدور روادید مهاجرتی و غیرمهاجرتی کسب کنید.

مصاحبه روادید چقدر طول خواهد کشید؟

به خاطر حجم زیاد پرونده ها در اکثر کنسولگری های ایالات متحده، کارمند کنسولگری فرصت کوتاهی برای گفتگو با شما خواهد داشت (شاید یک الی سه دقیقه). به لحاظ این گونه محدودیت های زمانی، سازماندهی مناسب اوراق و مدارک و دادن پاسخ های مختصر و مفید به سؤالات، کمک بزرگی به کارمند کنسولگری محسوب می شود.

هنوز مطمئن نیستم در آینده می خواهم چکار کنم. چگونه این موضوع را در مصاحبه روادید خود شرح دهم؟

این برای دانشجویان، به ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی، طبیعی است که برنامه شغلی مشخصی نداشته باشند. بسیاری از دانشجویان مقطع کارشناسی در آمریکا تا سال دوم یا سوم تحصیلات خود، رشته تحصیلی خود را تعیین نمی کنند. اما به احتمال قوی شما اندیشه ها و دیدگاه هایی راجع به گزینه های شغلی احتمالی دارید که می توانید به طور خلاصه آنها را بیان کنید. صادق باشید —شرح برنامه های، هر چند عملی، که با علایق شما همخوانی ندارند به طور کلی می تواند صداقت شما را زیر سؤال ببرد.

آیا نکته خاصی هست که باید هنگام حضور در جلسه مصاحبه برای روادید ذکر کنم؟

حتماً تصریح کنید که برای روادید دانشجویی درخواست می دهید، زیرا به متقاضیان روادید دانشجویی اولویت داده می شود – و همین می تواند تفاوت قابل ملاحظه ای در زمان انتظار شما ایجاد کند. همچنین فرم I-20 خود را کنار دست بگذارید تا بتوانید تاریخ شروع برنامه، شماره SEVIS، و سایر اطلاعات مربوط به پیشینه خود که مورد نیاز کنسولگری است را به راحتی ارائه دهید.

دانشجویی با مجوز روادید یک بار ورود به US باشد و یا اعتبار روادید تمام شده باشد،از ایالات متحده خارج شود، می توان برای تحصیل روادید را تمدید کرد؟

اگر شما در حین تحصیل خود و پس از انقضای روادید دانشجویی خود از ایالات متحده خارج شوید، برای دریافت روادید دانشجویی جدید، باید بار دیگر با یک افسر کنسولی ایالات متحده مصاحبه کنید تا صلاحیت شما مورد تایید قرار گیرد. به طور کلی، دانشجویان تمام وقتی که مدارک آنها نشان دهنده وضعیت تحصیلی خوب آنها در زمینه برنامه های دانشگاهی است، می توانند روادید جدید دانشجویی را برای بازگشت به ایالات متحده و ادامه تحصیل خود دریافت کنند. دانشجویان تمام وقت باید بتوانند مدارک لازم جهت نشان دادن پیشرفت های تحصیلی خود و همچنین اثبات توانایی خود برای پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی خود را ارائه کنند. شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن، برای مصاحبه خود وقت بگیرید، تا فرایند اداری صدور روادید مجدد، پیش از آغاز ترم تحصیلی جدید شما به پایان برسد.

من با روادید دانشجویی خود چه مدت می توانم در ایالات متحده اقامت داشته باشم؟

به طور کلی، هنگامی که شما با روادید دانشجویی وارد ایالات متحده می شوید، اعتبار روادید شما برابر با دوران تحصیل شما خواهد بود. این امر به معنای آن است که حتی اگر هنگام حضور در آمریکا، اعتبار روادید F-1 صادر شده در گذرنامه شما تمام شود، تا زمانی که شما دانشجوی تمام وقت باشید، می توانید در ایالات متحده بمانید. دانشجویان با روادید F-1 که دوره تحصیل آنها، مطابق با رواید I-20، به اتمام رسیده باشد، و تمامی دوره های عملی مجاز خود را نیز گذرانده باشند، به منظور کسب آمادگی برای ترک ایالات متحده و یا ادامه تحصیل خود در یک دانشگاه دیگر، می توانند ۶۰ روز دیگر در ایالات متحده بمانند.

ایالات متحده سفارتخانه ای در ایران ندارد. ایرانیان برای درخواست روادید غیرمهاجرتی باید به کجا مراجعه کنند؟

ایرانیان می توانند از تمامی سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده که روادید غیرمهاجرتی صادر می کنند، وقت مصاحبه گرفته و درخواست دریافت روادید غیر مهاجرتی خود را ارائه دهند. با این حال، اگر به زبان انگلیسی و یا زبان رایج کشوری که قصد دارید از آنجا درخواست روادید خود را ارائه دهید، مسلط نیستید، باید توجه داشته باشید که عدم آشنایی افسر کنسولی مصاحبه کننده با شرایط داخلی کشور شما ممکن است سبب شود تا اثبات این موضوع که شما واجد شرایط لازم جهت دریافت روادید هستید، دشوارتر باشد. افسرهای کنسولی ما در دبی و آنکارا به زبان فارسی صحبت می کنند، و بسیاری از ایرانیان متقاضی دریافت روادید غیرمهاجرتی به این دو شهر مراجعه می کنند.

برای اطلاعات بیشتر و اخذ ویزای آمریکا چه به صورت تحصیلی و یا چه به صورت توریستی- تجاری  با مشاوران ما تماس بگیرید.

۰۲۱۸۸۴۷۱۴۰۰