کانال تلگرام

این سایت متعلق به شرکت سها طوس (www.sohatoos.com) می باشد.
 • 00:02

  تهران

 • 21:32

  لندن

 • 00:32

  دبی

 • 04:32

  شانگهای

 • 23:32

  ترکیه

اقامت اسپانیا

exclamation point

اقامت اروپا /اقامت کشور اسپانیا

کشور اسپانیا

به طور کلی کشور اسپانیا (آندلس) کشوری مستقل بوده و با نام رسمی پادشاهی اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن می باشد. لازم به ذکر است که مرز مشترک این کشور با کشور پرتغال بالای ۱۲۰۰ کیلومتر است و طولانی ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا لقب گرفته است. کشور اسپانیا از زیباترین و پر طرفدارترین کشورهای اروپا محسوب می شود که پایتخت آن شهر مادرید است. سرزمین و قلمرو اسپانیا علاوه بر سرزمین اصلی از جزائر بالئارس واقع در دریای مدیترانه، جزائر قناری در سواحل آفریقایی اقیانوس اطلس، شهرهای سبته و ملیله در آفریقای شمالی و جزائر دیگر مانند آلبوران، چافاریناس، آلهوسماس، پرخیل و …. تشکیل شده است.

این کشور با مساحت بالای ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ اروپای غربی، پنجمین کشور بزرگ اروپا و پنجاه و دومین کشور بزرگ جهان است. بزرگترین منبع درآمد در کشور اسپانیا، درآمد حاصل از توریسم می باشد، دولت اسپانیا نیز به منظور تقویت بیشتر صنعت توریسم در این کشور، از خرید ملک و سرمایه گذاری توریست ها در این کشور حمایت نموده و با صدور ویزاهای قابل تبدیل به اقامت دائم، به جذب هر چه بیشتر توریست ها می پردازد.

شرایط اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (اقامت بدون کار) به صورت زیر می باشد:

اقامت اسپانیا از روش تمکن مالی

در روش تمکن مالی متقاضی باید با ارائه اسناد معتبر به دولت اسپانیا نشان دهد که برای زندگی در این کشور بدون کار کردن دارای استطاعت مالی کافی است. اخذ اقامت موقت اسپانیا از این طریق حدود سه ماه به طول می انجامد.

برای اقامت از طریق تمکن مالی لازم است سرپرست خانواده با ارائه اسناد و مدارک نشان دهد که ماهیانه   حداقل حدود ۳۰۰۰  یورو درآمد دارد. همچنین متقاضی باید مسکن مناسب در اسپانیا و بیمه درمانی خصوصی تهیه کند. البته منبع درآمد نباید متقاضی را ملزم به حضور فیزیکی در آن محل کند.

این درآمد می تواند از طرق گوناگونی ثبت شود از جمله:

۱- سود سپرده بانکی

۲- اجاره نامه ملکی

۳- حقوق بازنشستگی

۴- سود سهام بورس

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ اقامت موقت اسپانیا از طریق تمکن مالی:

متقاضی باید به اداره مهاجرت اسپانیا ثابت کند که توان مالی و قدرت امرار معاش را برای خود و خانواده اش دارد، بدین معنا که در مدت اقامت خود در کشور اسپانیا وابستگی مالی به دولت نخواهد داشت. از جمله مدارک به شرح زیر می باشد:

 1. مدارک و اسناد مالی ( سپرده بانکی ، پرینت حساب ۶ ماهه ، تمکن مالی و …)
 • داشتن درآمد کافی جهت اقامت متقاضی و اعضای خانواده همراه بر اساس مبالغ زیر:
  حداقل درآمد ماهیانه متقاضی ۳۰۰۰ یورو
  حداقل درآمد ماهیانه عضو خانواده همراه متقاضی ۶۰۰ یورو
 • در جهت اثبات این موضوع لازم است متقاضی صورتحساب بانکی‌ از حساب شخصی خود رائه دهد، که اثبات کننده ی توانایی مالی متقاضی در مدت اقامت در اسپانیا می باشد.
 • مدرک نشان دهندهتمکن مالی به مبلغی معادل حداقل یک سال درآمد (در حدود ۳۶ هزار یورو) برای متقاضی اصلی و ۷۲۰۰ یورو به ازای هر متقاضی دیگر شامل همسر و/یا فرزندان زیر ۱۸ سال. اگر متقاضی بتواند تمکن مالی بیشتری نشان دهد، بهتر است.
 • لازم به ذکر است که این پرینت هر ساله برای تمدید اقامت ضروری و بایستی از طرف متقاضی در هر دوره جهت تمدید اقامت ارائه شود.
 1. نداشتن سابقه کیفری در اسپانیا، ایران و هر کشوری که متقاضی در آن اقامت داشته است.
 2. عدم منع ورود به اسپانیا یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا.
 3. داشتن بیماری ای که بر بهداشت عمومی تأثیرگذار باشد (بر اساس قوانین بهداشت بین المللی ۲۰۰۵).
 4. مدرکی که نشان دهد متقاضی مسکنی برایاقامت در اسپانیادارد. این ملک باید حتما در استانی باشد که در آنجا درخواست اقامت خود را ارائه خواهد کرد و از نظر اندازه و کیفیت حداقل مشابه یک مسکن متوسط در آن منطقه باشد. متقاضی می تواند چنین ملکی را پس از ورود به اسپانیا خریداری یا اجاره نماید.
 5. پاسپورت و کپی صفحات اول و دوم آن و تمام صفحاتی که دارای مهر و ویزا می باشد. اعتبار پاسپورت نیز نباید کمتر از ۶ماه باشد.
 6. شناسنامه و ترجمه شناسنامه به زبان اسپانیایی
 7. بیمه ی مسافرتی

 

مزایای اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی (ویزای اقامت بدون اجازه کار)

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی مزایای فراوانی دارد. متقاضی از تمامی مزایای زندگی که با اقامت در اتحادیه اروپا مرتبط هستند، برخوردار می شود، از جمله:

۱٫ عدم نیاز به هیچ گونه خرید ملک و یا سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اروپا

۲. معافیت از پرداخت مالیات سالانه

۳. آزادی سفر بدون محدودیت در اکثر کشورهای اروپا (کشورهای منطقه شنگن)

۴. سهولت دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله کانادا و آمریکا و انگلستان

 1. حق زندگی در اسپانیا
 2. امکان اخذاقامت دائم اسپانیاپس از ۵ سال زندگی در اسپانیا (حداقل سالی ۶ ماه)
 3. امکان اخذتابعیت اسپانیاپس از ۱۰ سال اقامت قانونی بدون وقفه
 4. تابعیت اسپانیابرای کودکانی که در اسپانیا متولد می شوند، پس از یک سال اقامت قانونی بدون وقفه

پروسه اقامتی در کوتاهترین زمان قابل اجرا می‌باشد که طی ۳ تا ۵ ماه نتیجه آن مشخص می گردد. این ویزا ابتدا به صورت ۱ساله صادر می شود و سپس در مدت ۵ سال تمدید می شود و بعد از آن منجر به اقامت دائم  می گردد.

نکات کلی

 • اقامت بدون اجازه کار در اسپانیا ، فاقد مجوز کار می باشد و صرفا مجوز زندگی برای متقاضی را به همراه دارد که پس از گذشت ۵ سال و اخذ اقامت دائم متقاضی از تمام شرایط و مزایای شهروندی برخوردار می شود. متقاضی می بایست ۹۰ روز از ۳۶۵ روز سال را در اسپانیا (یا کشورهای اتحادیه اروپا بشرط ورود و خروج از اسپانیا) حضور داشته باشد .
 • با داشتن اقامت اسپانیا ، اگر فرزند متقاضی محصل باشد، باید در اسپانیا به مدرسه برود.
 • لازم است متقاضی پس از دریافت اقامت اسپانیا ملک مستقل اجاره یا خریداری نماید.