ویزای ژاپن

Japan-1027x560

ژاپن کشوری زیبا با فرهنگ شرقی ، معروف به کشور خورشید است چرا که یکی از شرقی ترین کشورهای جهان است. افراد زیادی سالانه متقاضی دریافت ویزای این کشور هستند. با توجه به امار منتشر شده، پاسپورت ژاپن برای دومین بار به عنوان قوی ترین پاسپورت جهان، با امکان ورود به ۱۹۰ کشور بدون اخذ ویزا، اعلام شده است.

در این مقاله، موضوعات زیر بررسی می شوند:

 • انواع ویزای ژاپن
 • شرایط کلی اخذ ویزای ژاپن
 • ویزای توریستی ژاپن
 • مدارک لازم برای اخذ ویزای ژاپن
 • مراحل درخواست ویزای ژاپن و سفارت ژاپن

 

انواع ویزای ژاپن :

در حال حاضر انواع مختلفی از ویزا برای افراد متقاضی سفر به این کشور با توجه هدف آن ها از سفر، صادر می شود. این ویزا ها از سفارت‌ها و کنسولگری‌های ژاپن به صورت مستقیم دریافت می‌شوند. نوع دیگری از ویزا،  ویزای الکترونیکی eVisa که اخیرا به لیست ویزای های دریافت شده از ژاپن اضافه شده است. مراحل اپلیکیشن ویزای الکترونیکی به طور کامل به صورت آنلاین است که به علت راحتی و سرعت بیشتر اینگونه فراهم شده است.

 1. ویزای توریستی ژاپن: ویزای توریستی Tourist Visa، برای افرادی است که قصد بازدید کوتاه مدت از این کشور را دارند. مدت زمان اعتبار این ویزا ۹۰ روز است اما این امکان وجود دارد که برای ویزای double-entry visa برای دو مسافرت کوتاه و در طول ۶ ماه درخواست کرد.
 2. ویزای تجاری ژاپن: ویزای تجاری ژاپن که به نام ویزای تجاری موقت Temporary Business Visa شناخته می شود و مدت اقامت آن ۹۰ روز به صورت سینگل Single یا دبل double-entry visa به متقاضیان داده می شود(در صورتیکه هر دو سفر در فاصله زمانی بین ۶ ماه باشد). اهداف سفر برای افرادی که ویزای تجاری ژاپن را دریافت می کنند، شامل کنفرانس‌ها، جلسات کاری، امضای قراردادهای کاری و سنجش وضعیت بازار می شود.
 3. ویزای ترانزیت ژاپن: ویزای ترانزیت Transit Visa ژاپن برای افرادی صادر می شود که برای عبور از ژاپن و رسیدن به مسیر دیگری از ژاپن عبور می کنند. برخی دیگر از ملیت‌ها نیز تا زمانیکه در مکان مشخصی اقامت داشته باشند و فرودگاه را ترک نکنند، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت ندارند. از آن‌جایی که خطوط هواپیمایی مرتبط با مسیرهای پروازی ایرانیان در این کشور وجود ندارد، عملا ایرانی‌ها به ندرت به این نوع ویزا نیاز پیدا می‌کنند.
 4. ویزای کار ویژه: ویزای کار ژاپن شامل دو نوع است: ویزای کار working visa و ویزای کار حرفه ای highly professional visa. ویزای نوع دوم برای متقاضیانی با مشاغل حرفه‌ای همچون اساتید دانشگاه، مدیران و محققان صادر می‌شود. این نوع از ویزا برای افراد خارجی با مهارت‌ بالا صادر می شود. ویزای کار بر حسب نوع فعالیت متقاضی می‌تواند تا مدت ۵ سال اعتبار داشته باشد.

 

شرایط کلی اخذ ویزای ژاپن:

به طور کلی، ژاپن مانند بسیاری از کشور های دیگر به موارد خاصی در هنگام صدور ویزا، توجه دارد. این موارد تضمین کننده ی دریافت ویزا نیستند اما نقش مهمی دراند و داشتن این شرایط به همراه دیگر مدارکی که اشاره شد، می تاوند تا حد زیادی شانس دریافت ویزا برای متقاضی را بالا ببرد.

 1. گردش حساب: گردش ۳ ماهه آخر برای درخواست ویزای ژاپن ضروری است. به طور کلی منظور از گردش حساب بالا مقدار مبلغ ورودی و خروجی به حساب نیست و تعداد تراکنشات اهمیت دارد.  گردش حساب باید به زبان لاتین صادر شود و باید مهر و امضاء مدیر شعبه صادر کننده بر روی آن باشد. گردش حساب ویزای ژاپن تا ۵ روز پس از صدور معتبر می‌باشد.
 2. تمکن مالی: تمکن مالی ویزای ژاپن باید به دلار باشد و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء شود.

 

ویزای توریستی ژاپن:

ناظر طبیعی دیدنی بسیاری در کشور ژاپن وجود دارد. بسیاری از آنها به عنوان پارک های ملی شناخته شده در سطح جهان هستند و بعضی از ان ها در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده اند. مکان های سیاحتی و طبیعی مثل کوه فوجی یا مناطق تاریخی مثل یادبود هیروشیما، جزو مکان هایی هستند که سالانه توریست های زیادی را به ژاپن می کشانند.

توجه هر گونه فعالیت های درآمد زا و یا به طور کلی کسب درآمد با در دست داشتن ویزای توریستی ژاپن ممنوع است.

ویزای توریستی ژاپن برای مدت زمان ۳ ماه معتبر است. پس از صدور ویزا برای دریافت آن حتما باید شخص متقاضی به سفارت ژاپن مراجعه کند.

افراد تبعه همه ی کشور ها بجز کشورهای چین، روسیه، کشورهای مستقل مشترک المنافع، مغولستان و یا فیلیپین می توانند با دریافت ویزای موقت ۹۰ روزه با اهداف زیر به ژاپن سفر کنند:

 • فعالیت های تجاری کوتاه مدت به عنوان مثال برای شرکت در گردهمایی ها، مبادلات فرهنگی، فعالیت های مشترک ورزشی، روابط تجاری، کنفرانس ها، ملاقات های کاری، امضای قرارداد، خدمات پس از فروش، تبلیغات، تحقیقات بازار و غیره.
 • دیدار خویشاوندان/آشنایان از جمله همسر، خویشاوندان هم خون و آشنایان و وابستگان نهایتاً درجه ۳ و یا دوستان.
 • گردشگری به قصد بازدید از مناطق دیدنی و جاذبه های گردشگری.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزا:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل ۶ ماه و وجود دو صفحه خالی در آن
 • فرم اپلیکیشن ویزا visa application form تکمیل شده
 • دو قطعه عکس
 • مدارک ازدواج در صورتیکه در سال قبل صادر شده باشد
 • برنامه سفر
 • گردش حساب سه ماه اخیر
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک معتبر کاری یا مدارک مربوط به اشتغال به تحصیل
 • سابقه سفر های قبلی
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو هتل
 • بیمه مسافرتی

پس از ارائه مدارک ، ۷ تا ۱۰ روز کاری برای صدور پاسخ زمان لازم است.

 

مراحل درخواست ویزای ژاپن:

. توجه داشته باشید که برای مراجعه به سفارت ژاپن نیازی به تعیین وقت قبلی نیست.

قدم بعدی تهیه مدارک لازم است که برای جلوگیری از مشکلات و ریجکتی باید با نهایت دقت انجام گیرد. پس از تهیه مدارک لازم شخص متقاضی برای درخواست ویزای ژاپن، به همراه مدارک لازم باید به سفارت ژاپن در تهران مراجعه کند. سپس، درخواست فرد توسط سفارت و یا کنسولگری مورد بررسی قرار می گیرد. ممکن است دوباره از فرد متقاضی خواسته شود با سفارت و یا کنسولگری ژاپن ارتباط برقرار کرده و حتی جهت مصاحبه و یا ارائه مدارک بیشتر مراجعه ی حضوری به سفارت داشته باشد. فرد پس از تمام شدن مراحل بررسی می تواند پاسپورت خود را تحویل می‌گیرد. در مرحله بعد درباره ی صدور ویزا تصمیم گرفته می شود. در صورت صدور ویزا متقاضی می تواند پس از ۳ ماه به شکل توریستی وارد ژاپن شود.

 

ژاپن

شرکت سهاطوس با ۲۵ سال سابقه در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و کشور های حوزه شنگن فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم کارشناسان زبده و با پشتکار شما را در پروسه های سخت دریافت ویزا و اقامت اعم از پذیرش تحصیلی، دریافت وقت از سفارتخانه ها، ساده کردن پروسه ی دریافت ویزا و فراهم نمودن مدارک لازم، یاری می کند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی قدم به قدم پروسه ی دریافت ویزا و اقامت با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۱۳۶۸۳۱