اقامت کانادا

معرفی کشور کانادا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانادا کشوری است در شمال قاره آمریکا شمالی. کانادا از ۱۰ استان و ۳ قلمرو تشکیل شده است.

استان ها

 • آلبرتا (ادمونتون)
 • بریتیش کلمبیا (ویکتوریا)
 • جزیره پرینس ادوارد (شارلوت تاون)
 • منیتوبا (وینیپگ)
 • نیو برانزویک (فردریکتون)
 • نوا اسکوشیا (هلی فکس)
 • اونتاریو (تورونتو)
 • کبک (کبک سیتی)
 • ساسکاچوان (رجینا)
 • نیوفاندلند و لابرادور (سنت جانز)

مناطق و قلمروها

 • شمال غربی (یلو نایف)
 • ونووت (ایکالویت)
 •  یوکان (وایت هورس)

از نظر مساحت خشکی چهارمین کشور پهناور جهان است. پایتخت این کشور اتاوا می باشد.این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌ است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است.با وجود آنکه حدود یکصد سال بیشتر از استقلال این کشور نمی گذرد و هنوز فرماندار کل کانادا را ملکه یا پادشاه انگلستان تعیین می کند، اما رشد و توسعه مناسبی را در طول این مدت کوتاه، کسب کرده است. طوری که به گروه G8 (کشورهای پیشرو صنعتی جهان) پیوسته است. همچنین دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی کانادا از اعتبار بالایی در جهان برخوردار هستند. وسعت زیاد، جمعیت کم، ثبات سیاسی و اجتماعی و درآمد سرانه بالا، از جمله مواردی است که سبب شده افراد بسیاری از اقصی نقاط جهان، از جمله ایران، برای ادامه تحصیل در کانادا، اقامت کانادا، سرمایه گذاری در کانادا  و مهاجرت به کبک، این کشور را انتخاب کنند. در حال حاضر، بومیان اولیه، کمترین درصد (%۴) از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

اقامت کانادا:

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری:

اخذ اقامت کانادا از طریق خرید یک تجارت فعال:

متقاضی در روش اخذ اقامت کانادا از طریق خرید یک تجارت فعال پس از پرداخت هزینه ای کسب و کار آماده ای را پس از ارزشگذاری خریداری می کند. شرایط گرفتن اقامت کانادا از طریق خرید یک تجارت فعال به شرح زیر است:

مدرک تحصیلی، آیلتس، سابقه مدیریتی، خرید حداقل ۵۱ درصد از بیزنس فعال، سرمایه حداقل ۲۰۰ هزار دلار کانادا، بازدید از محل کسب و کار پیش از خرید، داشتن بیزنس پلن، اخذ تاییدیه دولت برای صدور مجوز کار

روش اخذ اقامت کانادا از طریق خرید یک تجارت فعال برای مهاجرت سرمایه داران به کانادا مناسب است زیرا:

 •  بزرگترین بخش از هزینه مربوط به خرید کسب وکار در کاناداست.
 • با راه اندازی کسب و کار می توان بلافاصله از آن کسب درامد نمود.
 •  محدودیت استانی و یا منطقه ای برای اخذ اقامت کانادا از طریق خرید یک تجارت فعال وجود ندارد.
 • محدودیت حداقل دارایی و میزان سرمایه دربرنامه اخذ اقامت کانادا از طریق خرید یک تجارت فعال متفاوت است.

کجا می توانید کسب و کارهایی را برای خرید انتخاب کنید؟

در حالی که ممکن است لیست برخی از آگهی ها را در روزنامه های محلی خود پیدا کنید، ولی احتمالا آن چیزی که به دنبالش هستید را پیدا نخواهید کرد. پیدا کردن کسب و کار مناسب در کانادا مستلزم صرف زمان، تلاش و کمی جستجو خواهد بود. 

 • مجلات و خبرنامه های سرمایه گذاری تجاری که اغلب در مناطق پرجمعیت یافت می شوند. به عنوان مثال، در جنوب انتاریو، تعدادی از نشریات رایگان مانند Business Exchange وجود دارند که در قفسه های مجله فروشی ها  قابل دسترسی می باشند. در این نشریات شما به طور معمول کسب و کارهای مرتبط با خرده فروشی مانند رستوران ها، آپارتمان ها و فروشگاه های لوازم رفاهی را پیدا خواهید کرد، جایی که اغلب یک ملک نیز در ارتباط با کسب و کار فروشی موجود است.
 • برخی نشریات تجاری تخصصی وجود دارند که مربوط به صنعت مورد نظری که می خواهید در آن کار کنید می باشند؛ بنابراین آنها نیز یک منبع مفید دیگر محسوب می شوند، چرا که اغلب کسب و کارهای مربوطه برای فروش در این بخش طبقه بندی شده اند.
 • روزنامه ها همچنین بخش هایی را دسته بندی کرده اند که در آن شما می توانید لیست کسب و کارهای محلی را پیدا کنید. به دنبال کسب و کارهای واقعی و محلی باشید، اما نسبت به فرصتهای کسب و کار مشکوک و مبهم با احتیاط عمل کنید.
 • اینترنت سرعت کسب و کارها را تسریع می کند و در نتیجه امکان برقراری ارتباط میان کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان بسیار آسان تر می شود.
 • ارتباط کلامی و محاوره ای می تواند یک راه عالی برای یادگیری و کسب آگاهی در مورد کسب و کاری باشد که مالک آن قصد فروشش را داشته باشد ولی شاید در لیست آگهی های بیزینس های فروشی ذکر نشده باشد. شبکه های ارتباطی و رویدادهای شغلی می توانند دسترسی شما به این کانال های اطلاعاتی را فراهم کنند، برای مثال می توانید با بانکدار، وکیل و یا حسابدار خود تماس برقرار کرده و از وجود چنین موقعیت هایی مطلع شوید. به طور مشابه، زمانی که شما به دنبال یک نوع خاص از کسب و کار هستید، می توانید از ارتباطات خود استفاده نموده و با پرس و جو از اطرافیان خود از کسب و کارهایی که ممکن است برای فروش موجود باشند، آگاهی پیدا کنید.
 • کارگزاران و دلالان هنگامی که به یک فروشنده جهت انجام معامله کمک می کنند، کمیسیون دریافت می نمایند. یک کارگزار خوب یک منبع عالی است؛ ولی یک کارگزار نیمه حرفه ای که به صورت نیمه وقت فعالیت می کند به احتمال زیاد نمی تواند کمک چندانی به جستجوهای شغلی شما بدهد. بهترین راه برای پیدا کردن کارگزار این است که با شبکه افراد پیرامون خود ارتباط برقرار کرده و درباره افراد مورد اعتمادی که می توانید به آنها مراجعه کنید، سوال نمایید. اگر قصد دارید یک کسب و کار را در یک صنعت خاص خریداری کنید، از افراد شاغل در این صنعت بپرسید که اگر کارگزار خوبی در این حوزه می شناسند به شما معرفی کنند.

اخذ اقامت کانادا از طریق اخذ ویزا استارت آپ:

START UP به سبک کسب و کار نو ظهوری عموما در زمینه ی تکنولوژی گفته می شود.  این ایده نوین می بایست در ابتدا مورد قبول دولت کانادا واقع شود و  در صورت گرفتن تاییدیه، به سه شاخه تقسیم می گردد و شما می بایست تایید یکی از سه نهاد زیر را برای سرمایه گذاری روی پروژه خود اخذ نمایید:

نهادهای نظارت بر سرمایه گذار در برنامه استارت آپ کانادا

Designated angel investor groups
Designated venture capital funds
Designated business incubators

اخذ اقامت کانادا از طریق کار:

این نوع اقامت که به آن اسکیل ورکر یا اکسپرس انتری نیز گفته می شود، روش مهاجرت افراد متخصص به کانادا است. این روش بر اساس امتیاز های به دست آمده توسط فرد متقاضی دارای شرایط می باشد.

برای واجد الشرایط شدن برای اخذ اقامت کانادا در بخش سابقه کاری باید نشان دهید که در ۱۰ سال گذشته حداقل ۱ سال سابقه کار تمام وقت ( یا معادل آن کار پاره وقت )‌ داشته اید.

اول از همه باید به این نکته اشاره شود که مطابق قانون کار کانادا، کار تمام وقت حداقل ۳۰ ساعت در هفته و کار پاره وقت حداقل ۱۵ ساعت در هفته تعریف شده است و ۲ سال کار پاره وقت معادل ۱ سال کار تمام وقت می باشد.

نکته دیگر در خصوص شرایط سابقه کاری متقاضی اخذ اقامت کانادا در برنامه اسکیلد ورکر کانادا که بسیار مهم است این است که سابقه کاری باید :

۱ . پیوسته بوده باشد

۲ . بابت آن حقوق دریافت کرده باشید. ( یعنی اگر سابقه کاری شما بصورت شرکت در کارهای داوطلبانه یا بصورت دوره کارآموزی بوده باشد، قابل قبول نیست )

اقامت کانادا از طریق تحصیل:

کانادا از سیستم آموزشی بسیار قوی برخوردار می باشد. فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می توانند مدت ۳ سال به منظور جست و جوی کار در کانادا بمانند و ازین طریق اقامت دائم کانادا را از طریق تحصیل کسب نمایند. در اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای تحصیلی نکته قابل توجه این است که افراد زیر ۱۸ سال که مشغول به تحصیل در مدارس کانادا می باشند، می توانند یکی از والدین خود را نیز در کانادا همراه داشته باشند. افراد بالای ۱۸ سال نیز که در دانشگاه های کانادا تحصیل می کنند می تواند همسر خویش را از طریق ویزای کار همراه خود به کانادا ببرند.

به طور خلاصه کلیه مراحل اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا شامل موارد زیر است:

 1. یافتن دانشگاه یا کالج مورد نظر
 2.  اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 3. درخواست برای ویزای تحصیل در کانادا
 4. مهاجرت به کانادا

اقامت کانادا از طریق تولد:

مهاجران کانادایی پس از تولد فرزندشان در خاک کانادا می توانند برای کودک تابعیت کانادایی اخذ کنند. اگر چه لازم به ذکر است این امتیاز شامل پدر و مادر کودک نمی شود.

[/vc_column_text]

canada

شرکت سهاطوس با ۲۵ سال سابقه در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و کشور های حوزه شنگن فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم کارشناسان زبده و با پشتکار شما را در پروسه های سخت دریافت ویزا و اقامت اعم از پذیرش تحصیلی، دریافت وقت از سفارتخانه ها، ساده کردن پروسه ی دریافت ویزا و فراهم نمودن مدارک لازم، یاری می کند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی قدم به قدم پروسه ی دریافت ویزا و اقامت با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۱۳۶۸۳۱