ویزای آلمان

germany

آلمان، یکی از بهترین کشور های اروپا از نظر اقتصادی و سطح رفاه و ثبات اقتصادی و مالی است. به همین دلیل، این گشور مقصد بسیاری از افرادی است که به صرت دائمی یا موقتی قصد بازدید از این کشور را دارند یا به دنبال ادامه تحصیل و سپس اقامت دائم در این کشور هستند. این کشور در تمام زمینه های تحصیلی ، کاری، سرمایه گذاری ، درمانی و توریستی و گردشگری ، بازدید کننده جذب می کند و افراد بسیاری هر ساله، برای دریافت ویزای آلمان اقدام می کنند. برای دریافت ویزا، ابتدا باید هرف فرد از سفر به این کشور مورد بررسی قرار بگیرد و متناسب به آن مدارک مورد نیاز تهیه و اماده شود. برای اخذ آسان‌تر ویزای این کشور و برقراری ارتباط با مردم در  سطح ابتدایی، در اختیار داشتن سطحی از اطلاعات از زبان علمی، می تواند بسیار مفید باشد.

 

انواع ویزای آلمان

با در نظر گرفتن هدف سفر، انواع ویزا از کوتاه مدت تا بلند مدت فرق می کند.

 1. ویزای نوع A: مدت زمان اعتبار ویزای نوع A، ۲۴ ساعت تا ۴۸ ساعت است و برای مواقعی است که فرد متقاضی قصد توقف کوتاه مدت در فرودگاه آلمان و سفر به کشوری دیگر را دارد.
 2. ویزای نوع B: مدت زمان اعتبار این ویزا، ۵ روز است. این ویزا برای افرادی است که قصد اقامت کوتاه مدت در آلمان و سفر از طریق این کشور را دارند.
 3. ویزای نوع C: مدت زمان اعتبار این ویزا ۹۰ روز است. این نوع ویزا همان ویزای توریستی است که افراد فرصت اقامت کوتاه مدت در آلمان را می دهد. افراد متقاضی این ویزا، در بازه های ۶ ماهه می توانند ۹۰ روز در این کشور بمانند.
 4. ویزای نوع D: این نوع ویزا، برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت طولانی تر از یک سال را در آلمان داشته باشند. ویزای نوع D معمولا از نوع کاری، سرمایه گذاری و تحصیلی است.

 

اخذ ویزای تحصیلی آلمان:  تحصیل در آلمان به علت شرایط خوب تحصیلی و سیستم آموزشی آن ، متقاضیان زیادی را برای تحصیل به این کشور جذب می کند. موسسات اموزش عالی و دانشگاه های این کشور، جزو مراکز علمی معتبر و برتر در سراسر جهان هستند. افراد متقاضی تحصیل در المان، پیش از مهاجرت به این کشور باید تا حداقل سطح B1 از المانی را فرا بگیرند. با دریافت نامه پذیرش یا دعوت نامه از مراکز علمی آلمان، پروسه ی دریافت ویزای تحصیلی آسان تر می شود. اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی ، اقدام به رزرو وقت از سفارت این کشور است که به صورت انلاین و از طریق سایت سفارت صورت می گیرد. گرفتن وقت از سفارت آلمان از ضرورت خاصی برخوردار است زیرا تعداد متقاضیان دریافت ویزای آلمان بسیار زیاد است و وقت گرفته شده ممکن است تاخیر بسیاری داشته باشد. به همین دلیل هنگام وقت گرفتن از سفارت باید به تاریخ شروع کلاس ها و در نظر داشتن ۸ هفته از زمان مراجعه به سفارت تا زمان صدور ویزا، توجه داشت.

ویزای دانشجویی المان در ابتدا اعتبار ۳ ماهه دارد و بعد از ورود به خاک آلمان، فرد می تواند از طریق اداره اتباع خارجی به تمدید مدت زمان ویزای خود بپردازد.

اثبات تمکن مالی برای فرد متقاضی ویزای دانشجویی حائز اهمیت است. این تمکن مالی به صورت یک حساب مسدود شده ارائه می شود و باید هزینه های زندگی دانشجو در طی یک سال را تامین کند. در حال حاضر تمکن مالی مورد نیاز از ژانویه ۲۰۲۰ به ۱۰۲۳۶ یورو افزایش یافته است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان شامل:

 • پاسپورت با اعتبار ۶ ماه و حداقل یک صفحه خالی از آن و پاسپورت های قبلی متقاضی
 • پذیرش تحصیلی یا دعوت نامه
 • اصل گواهی اتمام دوره های تحصیلی به همراه ترجمه

 • فرم تکمیل شده ی درخواست ویزا
 • عکس رنگی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی و گردش حساب
 • مدارک مربوط به سوابق شغلی
 • مدارک مربوط به ازمونهای قبولی و نمره های زبان های المانی و انگلیسی
 • رسید پرداخت هزینه ی بررسی درخواست صدور ویزا
 • شناسنامه به همراه دو کپی

 

اخذ ویزای کاری آلمان: برای اخذ ویزای المان از  طریق کار، می تواند از دو روش استفاده کرد. یکی از انها دریافت پذیرش  یا دعوت نامه از کارفرما تحت عنوان پیشنهاد شغلی است. روش دوم دریافت ویزای کاری، ویزای جستجوی کار در المان است. المان به علت نیاز به نیروی انسانی، این ویزا را به افراد خارج از اتحادیه ی اروپا اختصاص داده تا به افراد با مهارت و سابقه‌ی کاری، فرصت پیدا کردن شغل طی ۶ ماه داده می شود.

مزایای ویزای کاری نسبت به دیگر انواع ویزا، احتمال بالای دریافت آن ، امکان تبدیل ان به نوع اقامت دائم و سپس دریافت پاسپورت المان، عدم اجبار داشتن مدرک زبان است.

 

اخذ ویزای توریستی آلمان:

کشور آلمان همانند دیگر کشور های اروپای غربی، از مناظر طبیعی فوق العاده و دیدنی های تاریخی زیادی برخوردار است. ویزای توریستی شنگن که برای متقاضیان سفر به آلمان و دیگر کشور های حوزه ی شنگن صادر می شود. این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد بازدید کوتاه مدت از این کشور ها را دارند و فرد دارند این ویزا مجاز به اقامت طولانی مدت ، کار با تحصیل نخواهد بود.

برای دریافت ویزای توریستی آلمان، فرد متقاضی باید پس از تهیه مدارک به صورت کامل، از طریق سایت سفارت آلمان، درخواست خود را ارائه دهد و برای مصاحبه تعیین وقت نماید. پس از پرداخت هزینه ی بررسی درخواست ویزا، رسید آن را هنگام مراجعه به سفارت به همراه داشته باشد. سپس در روز و ساعت مقرر در سفارت حضور پیدا کرده  و مدارک خودر ار تحویل دهد. بررسی درخواست ویزا، از ۱۰ روز تا یک ماه طول خواهد کشید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی آلمان

 • فرم درخواست تکمیل شده ی ویزای توریستی
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار و یک صفحه خالی
 • ارائه ی دعوت نامه در صورت در اختیار داشتن آن ( که این دعوت نامه باید حاوی اطلاعاتی مثل محل اقامت، مدت اقامت و اطلاعات فرد میزبان باشد)
 • گردش حساب بانکی
 • بیمه مسافرتی
 • مدارک مربوط به اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیل
 • مدارک مربوط به محل اقامت فرد (رزرو هتل)
 • رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه برنامه ی سفر

 

برای اطلاعات بیشتر درباره ی ویزای المان و شرایط آن می توانید به سایت سفارت آلمان در ایران مراجعه کنید. 

سایت سفارت آلمان : https://teheran.diplo.de/ir-fa

 

الما

شرکت سهاطوس با ۲۵ سال سابقه در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و کشور های حوزه شنگن فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم کارشناسان زبده و با پشتکار شما را در پروسه های سخت دریافت ویزا و اقامت اعم از پذیرش تحصیلی، دریافت وقت از سفارتخانه ها، ساده کردن پروسه ی دریافت ویزا و فراهم نمودن مدارک لازم، یاری می کند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی قدم به قدم پروسه ی دریافت ویزا و اقامت با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۱۳۶۸۳۱