اقامت یونان

یونان کشوری اوراسیایی واقع در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان است. این کشور همچنین جزایری در ساحل آسیای صغیر مانند رودس، جزیره کوس، ساموس، خیوس و لسبوس که یک کشور اوراسیایی محسوب می‌شود. این کشور از شمال با آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای مدیترانه احاطه شده و از غرب به دریای یونان نزدیک است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور آتن و زبان رسمی آن یونانی است. یونان دارای تاریخی ویژه و پرحادثه و دارنده میراث فرهنگی است که به‌طور قابل توجهی دارای نفوذ در آفریقای شمالی و منطقه خاورمیانه است و ساختاری بنیادی برای فرهنگ اروپا و آنچه امروز به عنوان غرب خوانده می‌شود، به حساب می‌آید. مجموعاً فرهنگ یونانی بسیار بر فرهنگ اروپای امروزی اثر گذار قلمداد می‌شود.

اخذ اقامت یونان به یکی از سه طریق زیر ممکن است که راحت ترین روش تمکن مالی بدون اجازه کار است.

۱- اخذ اقامت یونان از طریق اثبات توانایی مالی (تمکن مالی)

الف-اخذ اقامت یونان با اجازه کار

به منظور اخذ اقامت یونان با اجازه کار، اثبات وجود ۶۰۰۰۰ یورو در حساب بانکی یونان یا کشورهای دیگر مورد نیاز است که به ازای آن اقامت دو ساله صادر و هر دو سال یک بار به شرط بقای کسب و کار تمدید می‌گردد. در این حالت اقامت یونان با اجازه کار صادر می‌گردد اما شرط فعال نمودن واحد تجاری و نیز حضور در یونان لازم است.

ب- اخذ اقامت یونان بدون اجاره کار

در صورتیکه سرپرست خانواده با ارایه مدارک مالی (حقوق، اسناد مالکیت، اجاره نامه ملکی، حساب بانکی در ایران و یا کشورهای دیگر) ثابت نماید که قادر به پرداخت ماهیانه ۲۰۰۰ یورو برای خود و ۴۰۰ یورو برای هریک از افراد تحت تکفل خود می باشد ابتدا اقامت دو ساله یونان را دریافت می‌نماید. بعد از دو سال در صورت رخ ندادن تخلفی در طی اقامت یونان سه سال یک بار تمدید می‌گردد. در این حالت فرزندان زیر ۱۸ سال امکان همراهی متقاضی را دارند. متقاضی می تواند در کشور یونان اقامت واقعی نداشته و صرفاً از خدمات کارت اقامت یونان استفاده نماید.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی:

۱- پاسپورت

۲- گواهی شغلی (مدارک شرکت: روزنامه رسمی، آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، اساسنامه، فیش واریز مالیات، لیست بیمه شرکت یا برای مشاغل آزاد جواز کسب)

۳- ارائه گواهی سهام شرکت که نشان دهنده میزان سود دهی سهام باشد.

۴- حساب بانکی در ایران و یا خارج کشور با معادل یورو (بخصوص حساب سپرده بسیار موثر است)

۵- اجاره نامه مستغلات که محضری ثبت شده باشد.

۶- میزان حقوق و دستمزد: فیش حقوقی معتبر که به همراه مالیات برحقوق تایید کننده آن باشد

۷- حکم بازنشستگی و فیش حقوقی آن

۸- هرگونه اسناد مالکیت که نشان دهنده تمکن مالی باشد

۹- اثبات هرگونه درآمد دیگر

۱۰ – ۴ قطعه عکس

۱۱- شناسنامه متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل

۱۲- عدم سوء پیشینه برای متقاضی و کلیه افراد تحت تکفل

۱۳- گواهی سلامت که به تایید سفارت یونان رسیده باشد

کلیه مدارک فوق در صورت وجود باید ترجمه شده و ممهور به مهر دادگستری و وزارت خارجه باشند.

۲- اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

تنها در صورت خرید ملک به مبلغ ۲۵۰۰۰۰ یورو امکان پذیر می‌باشد.

پس از خرید ملک در یونان امکان شروع مراحل اخذ اقامت به وجود می آید. توضیح اینکه تعداد اعضا خانواده و فرزندان بالای ۱۸ سال در تغییر قیمت قرارداد موثر است. در صورتیکه سرپرست خانواده تعهد بدهد که مسئولیت مخارج فرزندان بالای ۱۸ سال را بر عهده بگیرد و توانایی مالی آن را هم داشته باشد، امکان همراهی فرزندان بالای ۱۸ سال نیز وجود دارد. در این روش اقامت ۵ ساله در همان مرحله به متقاضی اعطا و هر ۵ سال با حفظ سرمایه فوق قابل تمدید است. محدودیت اقامت در یونان وجود نداشته و اقامت ۱۴ روز در سال کافی است. در این حالت روشهایی وجود دارد که می توان سرمایه گذاری را کاهش داد.

۳- اخذ اقامت یونان از طریق تاسیس شرکت ایرانی در یونان

متقاضی می تواند شرکتی در یونان که Sister company شرکت ایرانی باشد افتتاح نماید که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به شرکت ایرانی باشد. در سال اول اقامت دو ساله یونان و پس از آن هر ۳ سال تمدید می گردد.

شرایط لازم:

روزنامه رسمی آگهی تاسیس شرکت ایرانی

ترجمه اساسنامه

گواهی از ثبت شرکتها مبنی بر اینکه شرکت فعال است

صورتجلسه هیات مدیره مبنی بر تاسیسSister company  در یونان و انتخاب دو مدیر برای شرکت یونانی

کلیه مدارک به زبان انگلیسی و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه برسد.

برای دو مدیر فوق می توان تقاضای اقامت یونان نمود.

مدارک مذکور جهت تایید به سفارت ارسال می شود و سهامداران جهت افتتاح شرکت یونانی به وکیل یونانی وکالت میدهند.شرکت یونانی ظرف مدت یک هفته ثبت گردیده، مدارک به ایران ارسال میشود به همراه مدارک شخصی متقاضیان به سفارت جهت اخذ ویزای TYPE D (ویزا اقامت یونان) ارایه می گردد، سپس متقاضیان به یونان سفر کرده و طی ۳ روز کاری  تست پزشکی، بیمه و … انجام می شود و ظرف مدت یک ماه اقامت صادر می گردد.

[/vc_column_text]

یونان

شرکت سهاطوس با ۲۵ سال سابقه در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و کشور های حوزه شنگن فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم کارشناسان زبده و با پشتکار شما را در پروسه های سخت دریافت ویزا و اقامت اعم از پذیرش تحصیلی، دریافت وقت از سفارتخانه ها، ساده کردن پروسه ی دریافت ویزا و فراهم نمودن مدارک لازم، یاری می کند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی قدم به قدم در زمینه اخذ اقامت یونان با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۱۳۶۸۳۱

[/vc_column][/vc_row]