اقامت ایتالیا

italy

اقامت ایتالیا:

ایتالیا از شبه جزیره ایتالیا و جزایر سیسیل و ساردین در دریای مدیترانه تشکیل شده است. پایتخت ایتالیا شهر رم است. واحد پول این کشور یورو است. زبان رسمی این کشور ایتالیایی است.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار:

برای اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار با گرفتن ویزای JOB OFFER متقاضی باید دعوتنامه کاری از کار فرمایی معتبر در این کشور دریافت نماید. به این منظور کارفرما باید شغل مورد نظر را به مدت ۳ ماه در روزنامه و اینترنت آگهی کند و درصورتی که نیرویی با این مشخصات پیدا نشود، می توان فرد متقاضی را استخدام نمود.

اقامت ایتالیا از طریق اصل خون:

هر کودکی که از پدر یا مادر ایتالیایی در هر نقطه ای از دنیا متولد شود، تابعیت و اقامت ایتالیا را دریافت خواهد کرد. این افراد باید بعد از رسیدن به سن رشد به خدمت سربازی رفته و یا در مرکز خدمات عمومی مشغول شوند و ۲ سال اقامت مستمر ایتالیا را داشته باشند.

اخذ اقامت ایتالیا از طریق ازدواج:

هر گاه یک فرد خارجی با یک ایتالیایی ازدواج نماید پس از ۲ سال اقامت می تواند اقامت دائم ایتالیا را اخذ نماید.

اقامت ایتالیا از طریق تحصیل:

دانشگاه های ایتالیا اعتبار بالایی دارند و اکثر رشته های تخصصی در آن ها تدریس می شود. در ابتدا متقاضی باید از یکی از دانشگاه های ایتالیا پذیرش بگیرد و پس از آن ویزای تحصیلی را اخذ نماید.

اقامت ایتالیا از طریق کارآفرینی:

فرد بر اساس تجربه شخصی و کسب و کار در کشور خود و یا تحصیلاتی که گذرانده است در مورد یک بیزنس مشخص پروپوزالی بنویسد که نوع بیزنس، هدف آن و چگونگی انجام آن مشخص باشد. متقاضی پس از ثبت شرکت باید معاینات پزشکی را انجام دهد و پس از آن مدارک را به سفارت ارائه کند. این مراحل ۱۰ تا ۱۲ ماه به طول انجامیده و در طول این مدت متقاضی باید ۳ بار به منظور انجام امور ثبت شرکت به ایتالیا مراجعه نماید.

دفعه اول به منظور انجام امور اولیه اقامت از جمله افتتاح پرونده در مرکز مهاجرت، اخذ کد ملی، افتتاح حساب و معرفی به اداره پلیس. دفعه دوم جهت انجام مراحل ثبت شرکت از جمله اساسنامه، ثبت نام شرکت و تکمیل امور اداره پلیس و برای اقامت از جمله تشخیص هویت و دریافت کارت اقامت. سفر سوم جهت دریافت کارت اقامت، ثبت نهایی شرکت و افتتاح حساب بین المللی.

با ثبت شرکت در ایتالیا متقاضی می تواند برای خود و خانواده اش بعد از ۳ سال درخواست اقامت دائم ایتالیا را انجام دهد.

ایتا

شرکت سهاطوس با ۲۵ سال سابقه در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و کشور های حوزه شنگن فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم کارشناسان زبده و با پشتکار شما را در پروسه های سخت دریافت ویزا و اقامت اعم از پذیرش تحصیلی، دریافت وقت از سفارتخانه ها، ساده کردن پروسه ی دریافت ویزا و فراهم نمودن مدارک لازم، یاری می کند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی قدم به قدم پروسه ی دریافت ویزا و اقامت با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۱۳۶۸۳۱