اقامت انگلستان

معرفی کشور انگلستان:

پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی از چهار کشور انگلستان، ایرلند، اسکاتلند و ولز تشکیل شده است. پایتخت کشور انگلستان شهر لندن می باشد که پرآب ترین رودخانه ی انگلستان یعنی تیمز از میان این شهر می گذرد. در انگلستان در هر فصل از سال ممکن است باران ببارد. اگر چه اختلاف دمایی در مناطق مختلف انگلستان کم می باشد و آب و هوا معتدل است. تاریخچه انگلستان به ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در سراسر انگلستان آثار تاریخی گوناگونی که نشان دهنده تاریخ غنی آن می باشند، از استون هنج (Stonehenge) گرفته تا کاخ باکینگهام، قابل مشاهده هستند. همچنین انگلستان بیش از ۲۸ سایت طبیعی و فرهنگی میراث جهانی یونسکو شامل شهرهای تاریخی ادینبورگ، بث، کانتربری، چستر، دورهام، آکسفورد و یورک را در خود جای داده است. سیستم پولی انگلستان بر اساس پوند (£)) برابر با ۱۰۰ پنی است. انگلیسی ها به پوند، لیره نیز می گویند. سکه های ۱ و ۲ پوندی و همچنین ۵۰p، ۲۰p، ۱۰p، ۵p، ۲p و ۱p نیز وجود دارد. اسکناس هایی نیز با واحد های ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ پوندی عرضه می شود. انگلستان یکی از کشورهای پیشتاز تجاری در عرصه بین الملل و رتبه اول جذب سرمایه گذاری درون اتحادیه اروپا را دارا می باشد. انگلستان یکی از ده کشور برتر تولیدکننده در سطح جهان می باشد و بزرگترین صنایع را در زمینه های زیست شناسی، تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات و صنایع خلاقیت محور در میان کشورهای اروپایی را دارا می باشد.

اقامت انگلستان:

اجازه اقامت مجوزی است که توسط یک کشور صادر شده و به اتباع دیگر کشور ها اجازه می دهد از طرق قانونی در خاک آن کشور اقامت داشته باشند. این مجوز در مورد افرادی که اقامت آن ها در خاک انگلستان تمدید شده است و یا بیش تر از ۶ ماه مایل به اقامت در این کشور می باشند. برای اخذ اقامت انگلستان را های مختلفی وجود دارد.

اقامت انگلستان از طریق تحصیل:

اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل با اخذ ویزای تحصیلی انگلستان امکان پذیر می باشد. ویزای تحصیلی انگلستان یا همان ویزا Tier 4 از ۲ ویزا Tier 4 general و Tier 4 Child تشکیل شده است. ویزای Tier 4 General برای افراد سن ۱۷ سال و ۶ ماه به بالا و ویزای Tier 4 child برای افراد سن ۱۷ سال و ۶ ماه به پایین.

 هزینه ی تحصیل در مدارس انگلستان از ۲۰ هزار پوند شروع می شود که شامل هزینه ی تحصیل، خورد و خوراک و لوازم تحصیل می باشد. هزینه ی تحصیل در انگلستان برای دانشجویان حدود ۱۵ الی ۳۰ هزار پوند در سال می باشد. بعد از دریافت پذیرش دانشگاه مدرکی به عنوان CAS (Confirmation acceptance for study) برای متقاضی ارسال خواهد شد که مدت ۶ ماه اعتبار دارد. 

مدرک آیلتس مورد نیاز در مقطع کارشناسی ۶

مدرک آیلتس مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد ۵/۶

مدرک آیلتس مورد نیاز در مقطع دکتری ۷

متقاضیان ویزا تحصیلی بعد از اتمام تحصیل می توانند به مدت ۱ سال در انگلستان به جست و جوی کار بپردازند. مدت ۳ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی باید برای دریافت ویزای Tier 4 اقدام کرد.

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری:

به منظور اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری، متقاضی باید مبلغ ۲ میلیون پوند را در انگلستان سرمایه گذاری کند که این نوع سرمایه گذاری در کشور انگلستان به صورت اوراق قرضه دولتی یا سهام یا وام انجام می‌پذیرد. نوع دیگر ویزا سرمایه گذاری انگلستان ارائه یک طرح نوآورانه مورد تایید موسسات انگلستان و سرمایه گذاری مبلغ ۵۰ هزار پوند است که با این روش متقاضی اخذ اقامت انگلستان، قادر به اخذ ویزای (investor visa) خواهد بود.

 شرایط این ویزا شامل موارد زیر می باشد:

گواهی حمایت مالی از اسپانسر داشته باشید

حقوق دریافتی تان مبلغ مناسبی باشد

اثبات دانش زبان انگلیسی

نامه تمکن مالی

اثبات امکان سفر (عدم ممنوعیت ورود و خروج) و سوابق سفر در ۵ سال گذشته

نتیجه آزمایش سل (اگر از کشورهایی که در لیست انگلستان موجود است اقدام می کنید. لازم به ذکر است که ایران در این لیست نمی باشد)

عدم سوء سابقه از کشوری که حداقل یکسال از ده سال گذشته را در آن سکونت داشته اید.

مدت اعتبار این ویزا ۳ سال بوده و قابلیت تمدید را نیز به مدت ۲ سال دارد. پس از ۵ سال زندگی در انگلستان متقاضی قادر خواهد بود اقامت دائم انگلستان را به دست آورد.

اقامت انگلستان از طریق کار:

اخذ اقامت انگلستان از طریق اخذ ویزای Job Offer (پیشنهاد شغلی):

افرادی که پیشنهاد شغلی از کارفرمایی دارند می توانند با این ویزا اقامت انگلستان را اخذ نمایند. برای اخذ اقامت انگلستان از طریق ویزای جاب آفر متقاضی باید دعوتنامه ای از کارفرما دریافت نماید. این دعوتنامه شامل یک کد می باشد. متقاضی اخذ اقامت انگلیس با ارائه این کد می تواند از سفارت انگلستان درخواست ویزا نماید. پس از دریافت این دعوتنامه متقاضی اخذ اقامت انگلیس ۳ ماه وقت دارد جهت دریافت ویزا اقدام نماید. حداقل حقوق برای فرد متقاضی اخذ اقامت انگلیس در این نوع ویزا باید ۳ هزار پوند باشد. این نوع ویزا برای مدت ۵ ماه صادر می شود اما قابل تمدید به مدت ۵ سال می باشد و متقاضی اخذ اقامت انگلیس پس از ۱۰ سال می تواند درخواست اقامت دائم انگلیس را داشته باشد.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج با یک شهروند انگلیسی است. در این نوع اقامت همسر شما می بایست برای تامین هزینه ی زندگی هر دو شما از درآمد کافی برخوردار باشد. بعد از ۵ سال اقامت در کشور انگلستان، متقاضی قادر خواهد بود اقامت دائم انگلستان را اخذ نماید.

به طور کلی ازدواج با تبعه انگلیسی یکی ازراه های اصلی اخذ تابعیت و اقامت انگلستان می باشد. برای اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج، شخص مورد نظر باید دارای شرایط زیر باشد:

  • سن او بالای ۱۸ سال باشد
  • سوء پیشینه نداشته باشد
  • به اصطلاح good character باشد. یعنی پیش از ورود به انگلستان به قوانین این کشور احترام گذاشته و رعایت کرده باشد و مرتکب عملی خلاف قانون نشده باشد.
  • شرایط اقتصادی و فرهنگی مناسبی در انگلستان داشته باشد
  • کارت اقامت این کشور را داشته باشد
  • کار با حداقل حقوق تعریف شده قانون کار انگلستان داشته باشد.

بخش ویزای سفارت انگلستان

 

england

شرکت سهاطوس با ۲۵ سال سابقه در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و کشور های حوزه شنگن فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم کارشناسان زبده و با پشتکار شما را در پروسه های سخت دریافت ویزا و اقامت اعم از پذیرش تحصیلی، دریافت وقت از سفارتخانه ها، ساده کردن پروسه ی دریافت ویزا و فراهم نمودن مدارک لازم، یاری می کند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی قدم به قدم پروسه ی دریافت ویزا و اقامت با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۱۳۶۸۳۱