ویزای فرانسه

France-Readies-5G-Spectrum-for-Mid-2020

ویزای فرانسه

فرانسه یکی از کشور های عضو اتحادیه شینگن و مرکز بسیاری از جاذبه های توریستی در جهان است. افراد زیادی سالانه برای اخذ ویزای فرانسه اقدام می‌کنند، اما با توجه به سختگیری این سافرت در خصوص صدور ویزا به علت موج جدید از افرادی که قصد پناهندگی یا اقامت را دارند، طی مراحل اخذ ویزای فرانسه و ارائه مدارک کافی و لازم باید با دقت اصورت گیرد. پس از اخذ ویزای فرانسه، طبق قانون ویزای شینگن می‌توانید به ۲۵ کشور دیگر عضو اتحادیه شینگن سفر کنید.

افراد متقاضی سفر به فرانسه در ایران از دو طریق می توانند برای اخذ این ویزا اقدام کنند، سفارت رسمی فرانسه و مرکز کارگزاری vfs global. سفارت فرانسه خدماتی نظیر وقت سفارت، ویزای دیپلمات ، ویزای خدمات ، ویزای درمانی، ویزای طولانی مدت و ویزای فرد با همسر تابع فرانسه را بر عهده دارد. مرکزvfs global  نیز خدماتی چون وقت سفارت و ویزاهای کاری، تحصیلی، توریستی را به عهده دارد.

هزینه ویزا

توضیحات

نوع ویزا

٨٠ یورو

در طول بازه ترانزیت

ترانزیت فرودگاهی

یک الی ٩٠ روز

اقامت کوتاه مدت (شنگن)

از ١ الی ۴ سال

ویزای شنگن سالیانه

۶٠ یورو

یک الی ٩٠ روز

کوتاه مدت جزایر مستعمره

Guadeloupe, Martinique, La Réunion, Saint Barthélémy, SaintMartin

٩ یورو

یک الی ٩٠ روز

کوتاه مدت جزایر مستعمره

New Caledonia, French Polynesia, Mayotte, Wallis and Futuna,
St-Pierre and Miquelon.

۴٠ یورو

یک الی ٩٠ روز

کوتاه مدت –
کودکان بین ۶ الی ١٢ سال

رایگان

یک الی ٩٠ روز

کوتاه مدت –
کودکان زیر ۶سال

٣۵ یورو

آلبانی، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بوسنی، گرجستان، مقدونیه، مولداوا، مونتنگرو، روسیه، صربستان، اوکراین

ملیت های ویژه

۵٠ یورو

بلند مدت (بیشتر از ٣ ماه)

ویزای دانشجویی
(کامپوس فرانس)

٩٩ یورو

تمامی درخواست های بلند مدت اقامتی،
به جز ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی

اقامت بلند مدت

هزینه ویزا برای افراد زیر رایگان می باشد

همسر فرد فرانسوی

خانواده فرد عضو اتحادیه اروپا (همسر و فرزند زیر ٢١ سال) – همراه داشتن اصل گذرنامه اروپایی الزامی می باشد.

مدرس زبان فرانسه

فرصت مطالعاتی (همراه داشتن Convention d’Acceuil الزامی است)

بورسیه دولت فرانسه

هزینه خدمات VFS(به ازای هر پرونده)

٢۵ یورو

انواع ویزای فرانسه

ویزاهای کشور فرانسه به طور کلی به دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود. بر مبنای هدف سفر، نوع ویزا مشخص می‌شود. در حال حاضر ویزاهایی که می تواند به مسافران ایرانی تعلق بگیرد شامل: ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای ترنزیت.

الف) ویزای تحصیلی فرانسه ( studies, training )

ویزای تحصیلی فرانسه برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ها و مراکز علمی فرانسه را دارند و یا در برنامه تبادل دانشجو شرکت کرده اند. افراد متقاضی ویزای تحصیلی باید بالای ۱۸ سال داشته باشند. برای اخذ این ویزا، ارائه نامه پذیرش یا مدرکی برای اثبات ادامه ی تحصیل در فرانسه ضروری است.

ب) ویزای کاری فرانسه (professional purposes)

این ویزا برای افراد با هدف کار در فرانسه صادر می‌شود. بر اساس موقعیت فرد و جزئیات اقامت و نقش فرد در کار، شرایط ویزا تغییر می کند. برای اخذ این ویزا، دعوت نامه ای که اشتغال به کار شما را ثابت کند، ضروری است.

ج) ویزای توریستی فرانسه ( tourism/ private stay)

این ویزا برای افرادی است که با هدف گردشگری به فرانسه سفر می‌کنند. افراد دارای این ویزا مجاز به اشتغالنیستند و تنها می توانند از خدمات درمانی بیمارستان ها استفاده کنند. حداکثر زمان استفاده از این ویزا ۹۰ روز می‌باشد. بنابراین برای اخذ ویزای توریستی باید ۱ تا ۳ ماه قبل از زمان سفر اقدام کرد.

د) ویزای ترنزیت فرانسه (transit)

این ویزای کوتاه‌مدت برای اقامت های کوتاه مدت در فرودگاه های بین‌المللی فرانسه صادر می‌شود. مقصد افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند، خارج از حوزه شینگن است اما برای رسیدن به آن از خاک فرانسه عبور می‌کنند.

مراحل اخذ ویزای فرانسه و مدارک لازم آن

 • فرم درخواست ویزای فرانسه به صورت آنلاین در سایت سفارت فرانسه پر می شود اما فرم باید به صورت چاپ شده هنگام مراجعه به سفارت همراه متقاضی باشد.
 • پس از پرداخت هزینه های ویزا، رسید پرداخت به همراه بقیه مدارک هنگام مراجعه به سفارت تحویل داده می شود.
 • اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی و کلیه همراهان ایشان
 • ارائه برنامه سفر و توضیح جزئیات مربوط به برنامه ریزی روز های اقامت در فرانسه
 • اصل گذرنامه فعلی به همراه یک صفحه خالی و حداقل ۶ ماه اعتبار و کلیه گذرنامه های قبلی
 • ۲ قطعه عکس ۳.۵ * ۴.۵ که حداکثر برای ۶ ماه گذشته باشند.
 • ارائه اصل و کپی بیمه مسافرتی
 • ارائه گردش حساب برای حداقل ۶ ماه قبل و ارائه تمکن مالی متقاضی.
 • گواهی اشتغال به تحصیل یا نامه اشتغال به کار.
 • مدت رزرو هتل باید روزهای اقامت متقاضی در فرانسه را پوشش دهد.
 • رزرو بلیط رفت و برگشت به فرانسه. تاریخ رزرو بلیط ها باید با تاریخ رزرو هتل هماهنگی داشته باشد.
 • ارائه اصل دعوت نامه در صورت در اختیار داشتن ان.

دلایل ردی یا عدم موافقت با ویزای شنگن : 

۱٫ مدارک ارائه شده جهت مسافرت جعلی، تقلبی و یا مخدوش می باشد. 

دلیل اول ردی ویزا شنگن در صورتی اتفاق می افتد که مدارک غیرواقعی و یا ساختگی توسط متقاضی و یا وکیل متقاضی در پرونده گذاشته شود، که شامل موارد ذیل است:

الف) خالی کردن حساب پس از گرفتن پرینت از بانک

ب) عدم ارائه کارت اعتباری معتبر به هتل و در نتیجه ابطال ووچر که ۲۴ ساعت پس از رزرو بنابر مقررات باطل گردیده است. 

۲٫ توجیه قابل قبولی در مورد هدف از مسافرت و نیز شرایط اقامت مورد نظر ارائه داده نشده است. 

دلیل دوم ردی ویزا شنگن به معنی عدم ارائه دعوتنامه برای کسانی که سابقه سفر تفریحی کم دارند و یا عدم تطابق جایگاه شغلی فرد با هدف از سفر وی. در صورت ارائه دعوتنامه باید مدارک مستند همکاری تجاری با دعوت کننده و یا در خصوص دعوتنامه های غیرتجاری در ارتباط با روابط عاطفی با فرد حاضر در آن کشور موجود باشد.

۳٫ شرایط شما جهت برخورداری از توانایی مالی کافی به منظور سفر و اقامت در کشور های حوزه شنگن و بازگشت به کشور محل اقامت یا مبدا، و نیز عبور از خاک کشور های حوزه شنگن جهت عزیمت به کشور ثالثی که ورود شما به آنجا تضمین شده است، به اثبات نرسیده و یا قادر به فراهم کردن قانونی شرایط مذکور نمی باشید. 

دلیل سوم ردی ویزا شنگن در صورتی است که حساب بدون کارکرد و بدون مانده ی قابل قبول باشد. پیشنهاد می گردد برای سفر حداقل معادل ۱۰۰۰۰ یورو در حساب موجود باشد. همچنین در صورتی که حساب بدون کارکرد و بدون موجودی بوده و قبل از مراجعه به سفارت حساب شارژ گردد.  همچنین برداشت پول پس از ارائه پاسپورت به سفارت موجب ردی میشود از جایی که موجودی شما توسط بخش ویزا سفارت از بانک استعلام می گردد.  

۴٫ شما با در دسترس داشتن روادید متحد الشکل یا روادید با محدودیت مرزی، برای مدت ۹۰ روز در یک دوره زمانی ۱۸۰ روزه در قلمرو و کشور های شنگن اقامت داشته اید. 

دلیل چهارم ردی ویزا شنگن در صورتی است که متقاضی ویزا پس از اخذ ویزا و عزیمت به حوزه شنگن اقدام به توقف بیش از مدت مندرج در ویزا نماید. 

۵٫ در سیستم اطلاعاتی شنگن پذیرش شما طی اعلام واصله از سوی یکی از کشور های حوزه ی شنگن مورد مخالفت قرار گرفته است. 

دلیل پنجم ردی ویزا شنگن در صورتی است که شما دارای تشابه اسمی با یک فرد خاطی باشید و یا یکی از شهروندان حوزه شنگن از شما شکایتی را مطرح کرده باشد و نام شما توسط سیستم یک پارچه اتحادیه اروپا به عنوان فردی خاطی ثبت گردیده باشد. 

۶٫ بنا بر اعلام نظر یکی یا تعدادی از کشور های شنگن، حضور شما برای نظم عمومی، امنیت داخلی، سلامت عمومی موضوع  ماده ۲ بند ۱۹ آیین نامه اتحادیه اروپا  یا برای روابط بین المللی یکی یا تعدادی از کشور های شنگن، تهدید محسوب می شود. 

دلیل ششم ردی ویزا شنگن در صورتی است که یا شما با یکی از مجرمین تشابه اسمی دارید و یا در یکی از کشور های حوزه شنگن جرمی را مرتکب شده باشید و یا اینکه برابر با مقررات بین المللی نام شما در فهرست تحریم قرار گرفته باشد. 

۷٫ بیمه درمانی مناسب و معتبر برای مسافرت ارائه داده نشده است. 

دلیل هفتم ردی ویزا شنگن مبنی بر عدم رعایت قانون اتحادیه اروپا در زمینه ی ارائه بیمه مسافرتی برای هر شهروند خارجی مطابق با میزان درخواست سفر و توقف در حوزه شنگن می باشد. 

۸٫ اطلاعات موثقی در توجیه قصد شما از مسافرت و شرایط اقامت مورد نظر، ارائه داده نشده است. 

دلیل هشتم ردی ویزا شنگن عدم ارائه محل اقامت معتبر از محل هتل یا دعوت کننده ی تجاری یا خانوادگی می باشد. 

۹٫ عدم اطمینان به قصد شما در ترک خاک کشور های شنگن، قبل از خاتمه اعتبار روادید. 

دلیل نهم ردی ویزا شنگن مهم ترین و بدترین حالت عدم موافقت با ویزا و ناشی ازین است که شخص متقاضی شغل قوی، وابستگی خانوادگی و یا تحصیلات بالایی ندارد، گردش حساب و مانده حساب و درآمد بالایی ندارد و یا سابقه ردی دارد. 

۱۰٫ فقدان شواهد کافی در توجیه ارائه تقاضای روادید در مرز به دلیل میسر نبودن امکان انجام این کار از پیش

دلیل دهم ردی ویزا شنگن ناشی از عدم ارائه مدارکی می باشد که باید در مرز شنگن ارائه گردد. شامل:

الف) دعوتنامه

ب) بلیت برگشت

ج) ووچر هتل

برخی از سفارت های اروپایی از جمله پرتغال و یونان پس از موافقت اولیه با ویزای شما بلیت رفت و برگشت قطعی و همچنین ووچر هتل قطعی را در مرز شنگن توسط افسر دریافت می نمایند. 

۱۱٫ متقاضی روادید از درخواست خود صرف  نظر کرده است. 

دلیل یازدهم و آخرین دلیل ردی ویزا شنگن به این دلیل است که به علت طولانی شدن پروسه یا گرفتاری یا هر دلیل دیگری متقاضی درخواست انصراف خود را از دریافت ویزا اعلام می نماید که در این حالت هزینه ورودی سفارت قابل استرداد نمی باشد. 

فرانس

شرکت سهاطوس با ۲۵ سال سابقه در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و کشور های حوزه شنگن فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم کارشناسان زبده و با پشتکار شما را در پروسه های سخت دریافت ویزا و اقامت اعم از پذیرش تحصیلی، دریافت وقت از سفارتخانه ها، ساده کردن پروسه ی دریافت ویزا و فراهم نمودن مدارک لازم، یاری می کند. 

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی قدم به قدم پروسه ی دریافت ویزا و اقامت با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۱۳۶۸۳۱