ویزای یونان

santorini-greece-1918x1080

 

روادید توریستی یونان به افرادی تعلق می‌گیرد که قصد بازدید از کشور یونان را دارند؛ این ویزا معمولاً به صورت یک ماهه صادر می‌شود و متقاضی اجازه‌ی اقامت بیشتر از سی روز بعد از تاریخ صدور ویزا را ندارد.

در صورت تقاضای ویزای یونان، مصاحبه انجام می‌گیرد و حضور متقاضی ضروری است. وقت مصاحبه تنها به صورت تلفنی داده خواهد شد.

توجه‌: چنان‌چه خانوادگی سفر می‌کنید، برای هر کدام از اعضاء باید فرم جداگانه‌ای پر کنید. فرم تقاضای ویزا در دو نسخه باید تکمیل شود.

مدارک موردنیاز مدارکی که باید در هنگام انجام مصاحبه (علاوه بر فرم) همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

توجه : از همه‌ی مدارک باید یک کپی هم موجود باشد؛ اصل مدارک بعد از مطابقت به شما بازگردانده می‌شود و کپی آن‌ها در پرونده‌ی روادید شما در سفارت یونان خواهد ماند.

کلیه‌ی مدارک فارسی باید ترجمه‌ی رسمی انگلیسی شده باشند.

 • شناسنامه ایرانی
 • پاسپورت ؛ اعتبار گذرنامه باید حتماً شش ماه بیشتر از تاریخ خاتمه‌ی اعتبار ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید.
 • سه قطعه عکس رنگی

توجه : چنان‌چه اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌کننده‌ی روادید ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک موجود باشد.

ویژگی‌های ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، کم‌تر از سه‌ماه پیش گرفته شده باشد، کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد، در ابعاد ٣۵ در ۴۵ میلی‌متر،فاصله‌ی بین سطح بالای سر و چانه در تصویر صورت ٣٢ میلی‌متر.

طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

 • اسناد رسمی شغلی و منابع مالی.

-برای صاحبان صنوف، تجار، صاحبان صنایع : سند قانونی ثبت مؤسسه، صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

-برای حقوق‌بگیران : گواهی اشتغال به کار (تاریخ دقیق شروع به کار و مدت مرخصی)‌، فیش حقوق ماه قبل و صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به‌ تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

 -برای کارکنان مستقل و مشاغل آزاد : کارت صنفی، ‌صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس انداز (ارائه گواهی بانکی ساده به‌ تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.

 • برای اشخاص تحت تکفل ( زنان خانه‌دار یا فرزندان): گواهی کار، صورت‌حساب بانکی (مشروح عملیات بانکی ماه آخر) و یا دفترچه حساب پس‌انداز متکفل (شوهر،. پدر) (ارائه گواهی بانکی ساده به‌تنهایی کافی نیست) با تاریخ گشایش حساب.
 • برای دانش‌آموزان دبستانی و دبیرستانی و دانشجویان : گواهی اشتغال به تحصیل.
 • سند مالکیت (ترجمه‌ی رسمی انگلیسی)

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور روادید سه هفته به طول می‌انجامد؛ ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی عموماً تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، مشخص شده است که شما واجد دریافت ویزای یونان هستید یا خیر.

 • بیمه مسافرتی :

متقاضیان روادید باید بیمه‌ی مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شنگن معتبر باشد. حداقل پوشش بیمه برای هر شخص مبلغ سی‌هزار یورو می‌باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور یونان داشته باشد.

 • بلیط هواپیما یا رزرواسیون قطعی رفت و برگشت به مقصد یونان.
 • در صورت لزوم، فاکتور پرداخت‌شده‌ی هتل برای کل مدت اقامت.

توجه : امکان دارد پلیس مرزی هنگام ورود به کشور یونان، مدارکی را که به سفارت برای دریافت ویزای یونان ارائه کرده‌اید، از شما مجدداً بخواهد و اگر آن‌ها را به همراه نداشته باشید، احتمال دارد با وجود ویزای قانونی یونان، از ورود شما به خاک یونان به دلیل همراه نداشتن مدارک جلوگیری کنند. پس فراموش نکنید مدارک را به صورت منظم شده تا پایان سفر همراه داشته باشید.

سفارت یونان در سالهای اخیر، امورات اداری و ارائه مدارک را به کارگزاری رسمی این سفارت تحت عنوان وی اف اس گلوبال VFS Global، واگذار کرده است. با توجه به این موضوع، افراد متقاضی نیازی به مراجعه ی حضوری به سفارت یونان ندارند. بنابراین برای ارسال درخواست ویزای یونان، باید از طریق کارگزاری وی‌اف‌اس برای گرفتن وقت اقدام کنید. جهت گرفتن وقت ملاقات باید یک ایمیل به آدرس appointmentgreece@vfshelpline.com ارسال کنید که شامل اطلاعات زیر باشد:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت و جنسیت و تاریخ تولد
 • شماره تماس
 • تاریخ سفر
 • تاریخ مورد نظر متقاضی برای حضور در کارگزاری
 • نوع ویزا 

برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی کارگزاری مراجعه کنید:  https://www.vfsglobal.com/

دلایل ردی یا عدم موافقت با ویزای شنگن : 

۱٫ مدارک ارائه شده جهت مسافرت جعلی، تقلبی و یا مخدوش می باشد. 

دلیل اول ردی ویزا شنگن در صورتی اتفاق می افتد که مدارک غیرواقعی و یا ساختگی توسط متقاضی و یا وکیل متقاضی در پرونده گذاشته شود، که شامل موارد ذیل است:

الف) خالی کردن حساب پس از گرفتن پرینت از بانک

ب) عدم ارائه کارت اعتباری معتبر به هتل و در نتیجه ابطال ووچر که ۲۴ ساعت پس از رزرو بنابر مقررات باطل گردیده است. 

۲٫ توجیه قابل قبولی در مورد هدف از مسافرت و نیز شرایط اقامت مورد نظر ارائه داده نشده است. 

دلیل دوم ردی ویزا شنگن به معنی عدم ارائه دعوتنامه برای کسانی که سابقه سفر تفریحی کم دارند و یا عدم تطابق جایگاه شغلی فرد با هدف از سفر وی. در صورت ارائه دعوتنامه باید مدارک مستند همکاری تجاری با دعوت کننده و یا در خصوص دعوتنامه های غیرتجاری در ارتباط با روابط عاطفی با فرد حاضر در آن کشور موجود باشد.

۳٫ شرایط شما جهت برخورداری از توانایی مالی کافی به منظور سفر و اقامت در کشور های حوزه شنگن و بازگشت به کشور محل اقامت یا مبدا، و نیز عبور از خاک کشور های حوزه شنگن جهت عزیمت به کشور ثالثی که ورود شما به آنجا تضمین شده است، به اثبات نرسیده و یا قادر به فراهم کردن قانونی شرایط مذکور نمی باشید. 

دلیل سوم ردی ویزا شنگن در صورتی است که حساب بدون کارکرد و بدون مانده ی قابل قبول باشد. پیشنهاد می گردد برای سفر حداقل معادل ۱۰۰۰۰ یورو در حساب موجود باشد. همچنین در صورتی که حساب بدون کارکرد و بدون موجودی بوده و قبل از مراجعه به سفارت حساب شارژ گردد.  همچنین برداشت پول پس از ارائه پاسپورت به سفارت موجب ردی میشود از جایی که موجودی شما توسط بخش ویزا سفارت از بانک استعلام می گردد.  

۴٫ شما با در دسترس داشتن روادید متحد الشکل یا روادید با محدودیت مرزی، برای مدت ۹۰ روز در یک دوره زمانی ۱۸۰ روزه در قلمرو و کشور های شنگن اقامت داشته اید. 

دلیل چهارم ردی ویزا شنگن در صورتی است که متقاضی ویزا پس از اخذ ویزا و عزیمت به حوزه شنگن اقدام به توقف بیش از مدت مندرج در ویزا نماید. 

۵٫ در سیستم اطلاعاتی شنگن پذیرش شما طی اعلام واصله از سوی یکی از کشور های حوزه ی شنگن مورد مخالفت قرار گرفته است. 

دلیل پنجم ردی ویزا شنگن در صورتی است که شما دارای تشابه اسمی با یک فرد خاطی باشید و یا یکی از شهروندان حوزه شنگن از شما شکایتی را مطرح کرده باشد و نام شما توسط سیستم یک پارچه اتحادیه اروپا به عنوان فردی خاطی ثبت گردیده باشد. 

۶٫ بنا بر اعلام نظر یکی یا تعدادی از کشور های شنگن، حضور شما برای نظم عمومی، امنیت داخلی، سلامت عمومی موضوع  ماده ۲ بند ۱۹ آیین نامه اتحادیه اروپا  یا برای روابط بین المللی یکی یا تعدادی از کشور های شنگن، تهدید محسوب می شود. 

دلیل ششم ردی ویزا شنگن در صورتی است که یا شما با یکی از مجرمین تشابه اسمی دارید و یا در یکی از کشور های حوزه شنگن جرمی را مرتکب شده باشید و یا اینکه برابر با مقررات بین المللی نام شما در فهرست تحریم قرار گرفته باشد. 

۷٫ بیمه درمانی مناسب و معتبر برای مسافرت ارائه داده نشده است. 

دلیل هفتم ردی ویزا شنگن مبنی بر عدم رعایت قانون اتحادیه اروپا در زمینه ی ارائه بیمه مسافرتی برای هر شهروند خارجی مطابق با میزان درخواست سفر و توقف در حوزه شنگن می باشد. 

۸٫ اطلاعات موثقی در توجیه قصد شما از مسافرت و شرایط اقامت مورد نظر، ارائه داده نشده است. 

دلیل هشتم ردی ویزا شنگن عدم ارائه محل اقامت معتبر از محل هتل یا دعوت کننده ی تجاری یا خانوادگی می باشد. 

۹٫ عدم اطمینان به قصد شما در ترک خاک کشور های شنگن، قبل از خاتمه اعتبار روادید. 

دلیل نهم ردی ویزا شنگن مهم ترین و بدترین حالت عدم موافقت با ویزا و ناشی ازین است که شخص متقاضی شغل قوی، وابستگی خانوادگی و یا تحصیلات بالایی ندارد، گردش حساب و مانده حساب و درآمد بالایی ندارد و یا سابقه ردی دارد. 

۱۰٫ فقدان شواهد کافی در توجیه ارائه تقاضای روادید در مرز به دلیل میسر نبودن امکان انجام این کار از پیش

دلیل دهم ردی ویزا شنگن ناشی از عدم ارائه مدارکی می باشد که باید در مرز شنگن ارائه گردد. شامل:

الف) دعوتنامه

ب) بلیت برگشت

ج) ووچر هتل

برخی از سفارت های اروپایی از جمله پرتغال و یونان پس از موافقت اولیه با ویزای شما بلیت رفت و برگشت قطعی و همچنین ووچر هتل قطعی را در مرز شنگن توسط افسر دریافت می نمایند. 

۱۱٫ متقاضی روادید از درخواست خود صرف  نظر کرده است. 

دلیل یازدهم و آخرین دلیل ردی ویزا شنگن به این دلیل است که به علت طولانی شدن پروسه یا گرفتاری یا هر دلیل دیگری متقاضی درخواست انصراف خود را از دریافت ویزا اعلام می نماید که در این حالت هزینه ورودی سفارت قابل استرداد نمی باشد. 

یونان

بخش ویزای سفارت یونان: https://www.vfsglobal.com/greece/iran/

شرکت سهاطوس با ۲۵ سال سابقه در زمینه ی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا و کشور های حوزه شنگن فعالیت می‌کند. این شرکت با تیم کارشناسان زبده و با پشتکار شما را در پروسه های سخت دریافت ویزا و اقامت اعم از پذیرش تحصیلی، دریافت وقت از سفارتخانه ها، ساده کردن پروسه ی دریافت ویزا و فراهم نمودن مدارک لازم، یاری می کند.

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی قدم به قدم پروسه ی دریافت ویزا و اقامت با کارشناسان ما تماس بگیرید : ۰۹۱۲۷۱۳۶۸۳۱